Moda z... ludzkiej skóry?

Świat mody NIGDY nie przestanie nas zadziwiać.

cover 6.jpg

Uwaga, to nie jest żart! Słoweńska projektantka - Tina Gorjanc - stworzyła kolekcję  wyprodukowaną z ludzkiej skóry! Kolekcja „The Pure Human” zdobyła rozgłos na całym świecie nie tylko ze względu na kontrowersyjny pomysł. Skóra, z której powstała kolekcja została wykonana… ze skóry odtworzonej z DNA Alexandra McQueena!


Zobacz też: Znana marka opuszcza polski rynek. Dlaczego?


Alexander McQueen, znany mistrz wielkiego krawiectwa słynął z wielu kontrowersji w świecie mody. Jednak żaden projektant po jego śmierci nie wzbudził tylu emocji, co młoda studentka prestiżowej Central Saint Martins. Tina Gorjanc zdecydowała o powstaniu kolekcji ze skóry odtworzonej z DNA McQueen’a, która składa się z akcesoriów takich jak plecaki, torby czy kurtki. 


Polecamy: Must have na lato - mała biała. Jak nosić?


Gorjanc zebrała materiał genetyczny wielkiego projektanta z jego pierwszej kolekcji „Jack the Ripper Stalks His Victims”, którą sygnował swoimi włosami. Wykorzystując DNA McQueena, Gorjanc chciała przede wszystkim zwrócić uwagę na problem, jakim jest opatentowanie czyjegoś materiału genetycznego. 


Sprawdź: Za co kochamy lumpeksy?


„Skoro zwykła studentka, taka jak ja, mogła bezprawnie opatentować materiał pochodzący z informacji biologicznej Alexandra McQueena, gdyż nie ma odpowiedniego prawa, któe mogłoby mnie zatrzymać, możemy sobie tylko wyobrazić, co duże korporacje o znacznie większych zasobach finansowych będą mogły w przyszłości zrobić z materiałem biologicznym każdego z nas”.


Co sądzicie o tego typu projekcie? Czy Waszym zdaniem studentka zwróciła uwagę na problem, który w przyszłości stanie się normą?

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Sobota 30.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar