Musicalowe propozycje z okazji Dnia Teatru!

27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto to zostało uchwalone w 1961 roku. Obchodzenie tego święta ma na celu rozwój świadomości artystycznej, propagowanie sztuki. Oto przegląd polskich teatrów muzycznych oraz ich musicalowych wizytówek.

teatr.jpg
Toruń

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny

W tym teatrze wyjątkowym zainteresowaniem cieszy się sztuka "Open Chopin: upside-down".
Spektakl w zaskakujący sposób przypomina twórczość wybitnego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina, przenosząc go w czasy współczesne.
Profesor genetyki, Franciszek Sztajn, i jego córka Maria przywracają do życia Fryderyka Chopina. Ich badania finansuje komercyjna stacja telewizyjna, kierowana przez bezwzględną dyrektor, która postanawia nadać wydarzeniu kolosalny rozgłos medialny i zbić na nim fortunę. Relację na żywo z eksperymentu prowadzi ambitny początkujący dziennikarz. Niestety, okazuje się, że Fryderyk Chopin i jego muzyczne arcydzieła nie są atrakcyjne dla współczesnego odbiorcy.
Do czego posuną się żądni sukcesu dziennikarze, by zdobyć upragnioną wysoką oglądalność? Spektakl wzbogacony granymi na żywo utworami Fryderyka Chopina jest nie tylko zabawą w stylu fantasy, lecz także satyrą ośmieszającą współczesny „dyktat społeczny” mediów, zwany za czasów Chopina „rządem dusz”.

Obsada:Dariusz Bereski, Michał Chorosiński, Damian Droszcz, Dominika Figurska, Kornelia Raniszewska, Agnieszka Płoszajska.

Bilety: 25 zł normalny, 20 zł ulgowy, 15 zł bilet szkolny dla grup powyżej 20 osób.


Poznań

Teatr Muzyczny w Poznaniu (Kiedyś Operetka Poznańska) proponuje musical "Jekyll & Hyde":

Czołowy broadwayowski musical na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu!
Adaptacja noweli Roberta Louisa Stevensona, która w mig stała się jednym z najważniejszych przedstawień muzycznych XX wieku. Musical Jekyll & Hyde to niesłychana historia o walce dobra ze złem, która, jak głosi legenda, została napisana przez Stevensona w ciągu trzech dni,
a następnie spalona po to, by ją ponownie odtworzyć.

 To opowieść o dr Jekyll’u, który po wypiciu tajemniczego eliksiru zmienia swoje oblicze i w nocy przemienia się w Pana Hyde’a, o walce dobra ze złem, o ciemnej stronie natury ludzkiej
i przejmującej miłości, która jest silniejsza niż opinia społeczna… Historia doczekała się wielu realizacji teatralnych i filmowych, m.in. z udziałem Davida Hasselhoff'a, ale największym hitem stała się jej musicalowa adaptacja z muzyką Franka Wildhorna. Musical zagrano na Broadwayu bez przerwy ponad 1 500 razy!

Obsada:
Janusz Kruciński/ Damian Aleksander, Marta Wiejak/ Monika Bestecka, Edyta Krzemień/ Ewa Łobaczewska, Wojciech Paszkowski/ Wiesław Paprzycki, Grzegorz Pierczyński, Seweryn Wieczorek, Joanna Horodko/ Agnieszka Wawrzyniak, Mirosław Kin, Jarosław Patycki, Włodzimierz Kalemba, Arnold Pujsza, Łukasz Brzeziński, Lucyna Winkel/Karolina Garlińska- Ferenc.

Bilety:
STREFA VIP
pełnopłatne 120zł
  STREFA I
normalne 80zł,
ulgowe 60zł
  STREFA II
normalne 60zł,
ulgowe 50zł
  WEJŚCIÓWKI
pełnopłatne 35zł.


Zobacz także: Jak powstają statuetki Oscara?


Gdynia

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni poleca musical „Zły”.
Musical ZŁY na podstawie wielowątkowej powieści kryminalnej Leopolda Tyrmanda z 1955 roku przedstawia historię polskiego superbohatera, który w realiach powojennej Warszawy na własną rękę usiłuje przywrócić praworządność w mieście. Jest to jedyna w swoim rodzaju mieszanka realnego, wnikliwego spojrzenia na problemy tamtego czasu z fantazją bliską amerykańskim twórcom popularnych serii komiksowych. O ile znakiem rozpoznawczym Batmana jest jego strój nietoperza, a Spider–Mana pajęcza sieć o tyle Zły rozpoznawany jest przez niezwykłe, fosforyzujące oczy i pierścień – kastet z wielkim lśniącym brylantem.

Dynamiczna choreografia, efektowna oprawa scenograficzna, wartka akcja, historia pełna zagadek i tajemnic gwarantują dobrą, a przy tym mądrą zabawę.

 Bilety: 30 - 100 zł.

Kraków

Teatr Muzyczny Variete ma w swoim repertuarze spektakl „Legalna Blondynka”.
Spektakl o Elle Woods – pięknej blondynce o idealnej figurze, kochającej kolor różowy.
Jest ona przekonana, że prowadzi perfekcyjne i beztroskie życie. Ma przystojnego chłopaka, jest popularna i podziwiana. Jednak nie przypuszcza, że już niedługo jej świat wywróci się do góry szpilkami…
Licencja została udostępniona przez wytwórnię Metro-Goldwyn-Mayer Inc.
(największe i najbardziej rentowne studio filmowe na świecie).
Polską Legalną Blondynkę reżyseruje Janusz Józefowicz – dyrektor Teatru Studio Buffo, niekwestionowany król polskiej sceny musicalowej, doceniany również zagranicą.
Oprócz aktorów, tancerzy i wokalistów na scenie występują również dwa specjalnie szkolone psy. Na potrzeby spektaklu zostało uszytych ponad 200 kompletnych strojów.

Obsada: Barbara Kurdej- Szatan/ Natasza Urbańska, Rafał Szatan, Maciej Pawlak, Olga Szomańska/ Mariola Napieralska, Tadeusz Zięba/ Piotr Urbaniak, Karol Jasiński, Magda Szczepanek, Jakub Sokołowski, Kamila Kropkowska, Gabriela Oberbekk, Łukasz Szczepanik, Tadeusz Seibert, Katarzyna Ptasińska.

Bilety: 80-120zł.


Warszawa

Teatr Studio Buffo- Niewątpliwie wizytówką tego muzycznego teatru jest musical „Metro”, który grany już od 25 lat.
Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt jest tych marzeń spełnieniem. Widzimy więc na scenie pasję i entuzjazm, taniec
i śpiew jakiego nie znał polski teatr. Jest tam miłość, szaleństwo i młodość. I to wszystko sprawia, że granica między teatrem a rzeczywistością staje się płynna, akcja spektaklu zdaje się wykraczać daleko poza teatralne foyer, a czas staje się wyłącznie funkcją wyobraźni.
„METRO”. Gdzieś między fikcją a rzeczywistością … Uliczni grajkowie, śpiewacy i tancerze wystawiają na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów. Jego twórcą i animatorem jest Jan, dla którego metro jest domem, a underground – sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze. To opowieść
o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza,
a przede wszystkim to historia romantycznej miłości.

Obsada:
Natalia Srokocz/Natalia Kujawa, Jerzy Grzechnik/Jan Traczyk, Maciej Robakiewicz/Dariusz Kordek/Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka/Jarosław Janikowski, Maria Tyszkiewicz, Natalia Krakowiak Aleksandra Zawadzka, Magdalena Depczyk, Martyna Jaskulska,
Jerzy Grzechnik, Jan Traczyk, Artur Chamski,  Marcin Tyma, Mateusz Jakubiec, Dominika Gajduk, Aleksandra Popławska, Karolina Królikowska, Katarzyna Granecka, Iga Ryś, Paulina Jaskółowska, Ela Wilczyńska, Natalia Rakowska, Agata Nowakowska,
Paweł Orłowski, Błażej Ciszek, Łukasz Trautsolt, Jarosław Janikowski, Tomasz Krajewski, Ivan Belkov, Pavel Belkov, Maciej Kuchta.

Bilety: 50zł, 60zł, 80zł, 100zł.

Zobacz też: Oto rodzice Christiana Greya!


Teatr muzyczny ROMA- najnowsza produkcja tego teatru, to musical „5 ostatnich lat”.
„Pięć ostatnich lat” (The Last Five Years) to amerykański musical, który miał swoją premierę
w Chicago w roku 2001. Autorem muzyki i tekstów piosenek jest Jason Robert Brown. W roku 2002 po premierze off-Broadway spektakl otrzymał nagrodę Drama Desk Award za wybitną muzykę i teksty, a także kilka nominacji do innych nagród (Lucille Lauter Award, Outer Critics Circle Awards). Musical cieszył się również ogromną popularnością w Anglii, Francji, Grecji, Singapurze, Australii i na Filipinach. W roku 2014 na jego podstawie powstał pełnometrażowy film, w którym główne role zagrali: Anna Kendrick i Jeremy Jordan (premiera na Toronto Film Festival). Według krytyków była to najlepsza rola Anny Kendrick w jej dotychczasowej karierze.

W obsadzie musicalu wystawianego na deskach Novej Sceny naszego Teatru, w dwóch głównych rolach zobaczymy naprzemiennie: Weronikę Bochat/Natalię Krakowiak oraz Łukasza Zagrobelnego/Rafała Drozda.


Fot. Thinkstock
Zobacz także:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Niedziela 27.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar