Najpopularniejsze świąteczne triki - czy wszystkie faktycznie są skuteczne?

Wszyscy z pewnością słyszeliśmy nie jeden "pomocny trik", który ma nam ułatwić pracę i być prostym i użytecznym rozwiązaniem wielu problemów. Czy jednak wszystkie są naprawdę skuteczne?

Najpopularniejsze świąteczne triki - czy wszystkie faktycznie są skuteczne?

Najpopularniejsze świąteczne triki - czy wszystkie faktycznie są skuteczne?

Bardzo różne cudowne triki i wspaniałe proste rozwiązania krążą zwłaszcza w Internecie. Mało kto ma czas i ochotę na to, by sprawdzać które z nich faktycznie się sprawdzają, a które są po prostu nieużyteczne mimo wielu zapewnień.

Takie triki dotyczą bardzo różnych dziedzin. Tym razem warto skupić się na tych, które w teorii mają pomóc nam podczas świątecznej krzątaniny i uratować nas z niejednej kryzysowej sytuacji. 

Zobacz też: ŚWIĄTECZNE PORZĄDKI - KIEDY I OD CZEGO JE ZACZĄĆ? 

John Green postanowił zrobić tę robotę za zwykłych przeciętnych ludzi i sprawdzić, które triki faktycznie warto zapamiętać i wykorzystywać, a które trzeba włożyć między bajki. Sprawdził aż 16 świątecznych cudownych rozwiązań, które w teorii powinny być bardzo pomocne. Które udało się potwierdzić, a które zostały brutalnie obalone?

 

TRIKI POTWIERDZONE

Do tych tricków, które faktycznie przeszły próbę i są warte polecenia należy pomysł na to, by z pustej i wyczyszczonej torebki po chipsach zrobić szybką torebkę prezentową. Może nie jest to najpiękniejsze rozwiązanie, ale kiedy człowiekowi się śpieszy...

Kolejnym potwierdzonym trikiem jest także rolka papieru owinięta w sreberko. Jeśli przetnie się ją i założy na rolkę papieru prezentowego, nie będzie się on strzępił i rozwijał.

Bardzo dobrze sprawdził się także trik, który mówi o tym, by małe świąteczne ozdoby i bańki na choinkę przechowywać w opakowaniu po... jajkach. Faktycznie chroni to nasze ozdoby przed zniszczeniem i warto zastosować to w domu. 

TRIKI OBALONE 

Trikiem, który okazał się zupełnie niepraktyczny było zawijanie świątecznych światełek na pustą puszkę np. od kawy. Choć w teorii miało to usprawnić zwijanie i n ie poplątać kabli, stało się inaczej.

Jeśli chodzi o światełka, nie sprawdził się także pomysł, by założyć na każdą lampkę piłeczkę pingpongową i w ten sposób nadać im wyjątkowy charakter. Niestety, światełka mają zbyt słabą moc, by przebić się przez piłeczkę i w ładnie oświetlać pomieszczenie.

Zobacz pozostałe świąteczne triki, które zostały obalone lub potwierdzone przez Greena:

Zobacz też: 

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 04.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Zawsze lubiłam wpaść w wir przedświątecznych zakupów http://wp.pl
Dodano: 2016-06-17 14:01:49 Zgłoś nadużycie
Anonim
Super, ja zawsze lubiłam takie porady i część znalazłam już na portalu http://wp.pl gdzie opisano także zagadnienihttp://wp.pl dotyczące sprzątania.
Dodano: 2016-06-17 13:59:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×