Najtańsze i najlepsze wino na świecie?

Zgadniesz gdzie możesz je dostać i za jaką kwotę?

najtansze wino cover.jpg

Większość kobiet od mocnych alkoholi preferuje te delikatniejsze, jak wino czy prosseco. Oczywiście ma tutaj znaczenie smak - wino pije się bardziej ze względu na walory smakowe i dla przyjemności. Teraz w słynnym konkursie Decanter World Wine Awards wyróżnienie otrzymało wino, które kosztuje… 20 złotych. 

Przeczytaj też: Wino a odchudzanie 


Le Moneda Reserva Malbec, bo tak nazywa się to czerwone, chilijskie wino z Central Valley, zostało docenione w 2 kategoriach: posmak oraz właśnie cena.


Jury, które składało się z 240 osób, wybrało butelkę z 2015 roku i ogłosiło najlepszym winem na świecie. W prestiżowym konkursie Le Moneda Reserva Malbec pokonało 16 tysięcy innych butelek, które zostały zgłoszone w tej kategorii cenowej.

Polecamy: Najlepsze i najgorsze napoje dla Twoich zębów


Wśród różnych opinii, znalazły się np. takie, jak “bardzo mocno orzeźwiające” oraz “z pełnym energii finiszem”. Butelka tego wina została również porównana do połączenia świeżo wyciśniętych owoców leśnych, kremowego jogurtu waniliowego i pieprzu.


W chwili obecnej Le Moneda Reserva jest dostępna m.in. w Anglii np. w supermarketach ASDA. Kosztuje 4,37 funta brytyjskiego.

Zobacz też: Pij wino, będziesz chuda


Raczej trudno nam będzie zwyczajnie polecieć do Wielkiej Brytanii po jedną butelkę wina, by spróbować tego nagrodzonego trunku, jednak wynik plebiscytu to dobry dowód na to, że prestiżowe i bardzo smaczne trunki nie muszą kosztować fortuny. 


la-moneda-reserva-malbec.jpg


Zdjęcie: direct.asda.com


Dodał(a): Magda Zdanowska , Niedziela 26.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×