Naukowcy orzekli: Tyjesz od... kurzu!

Najnowsze badania zaskakują...

istock-90124429-medium-37e36359b92c58708385340bb8f76269_d35405.jpg

Cały czas jesteś na diecie, a mimo to zauważasz u siebie zbędne kilogramy? Ostatnie badania dowodzą, że może to być spowodowane przez... kurz. Niewiarygodne? Udowodniły to eksperymenty przeprowadzone na amerykańskim Uniwersytecie Duke'a w Karolinie Północnej. Okazuje się, że na naszą figurę wpływa nawet niewielka ilość kurzu, którą wdychamy, nieświadomie połykamy lub... wchłaniamy!

Eksperyment wykazał, że kurz znajdujący się na domowych sprzętach przenosi substancje chemiczne, które działają na hormony, które pobudzają organizm do wydzielania tłuszczu. Co ciekawe, "efekty" widać nawet przy niewielkim stężeniu tych substancji. Oznacza to, że nawet dbając o porządek w domu, jesteś narażona na zgubne działanie kurzu... Jak przeprowadzono badanie?

Naukowcy pobrali próbki z 11 różnych domów, a następnie obserwowali jego wpływ na myszy, których organizm funkcjonuje podobnie, jak w przypadku człowieka. Okazało się, że aż siedem próbek przyspieszało gromadzenie tłuszczu u mysz.... Co ciekawe, najbardziej narażone na działanie kurzu są małe dzieci- powoduje on u nich zaburzenia związane ze wzrostem. Amerykańska Agencja Ochrony Środowiska dowodzi, że dzieci "spożywają" około 50 miligramów kurzu dziennie!

Zdjęcie: iStock

Źródło: Dailymail.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 01.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Galicka O.
Organizm by sobie z tyciem od kurzu radził gdyby nie to, że nasze pokolenie popada ze skrajności w skrajnośc, albo są super fit albo właśnie kompletnie nic nie robią. Mi wystarczył spacer jeden dziennie i do tego tabletki iqgreen żeby w dwa miesiące schudnąć 12 kilo. I niech ktoś mi powie, że się nie da...
Dodano: 2017-08-03 12:10:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×