Niesamowite! Ten mężczyzna w każdy weekend ratuje niedoszłych samobójców

Jego bohaterskie zachowanie uratowało już setki istnień. Poznaj "zwykłego" bohatera dnia codziennego!

samobojcyglowne.jpg

Chen Si już od ponad 13 lat zajmuje się ratowaniem osób, które postanawiają zakończyć swoje życie. W każdy weekend od 8.00 do 17.00 spaceruje lub jeździ skuterem wzdłuż mostu Nanjing nad rzeką Jangcy, wypatrując samobójców. Ze względu na to, że mężczyzna na co dzień mieszka poza miastem, w weekendy specjalnie wynajmuje pokój w pobliżu mostu. Połowę swojej pensji mężczyzna przeznacza na pomoc osobom, które udało mu się uratować. Kim są niedoszli samobójcy?

samobojcy4.JPG

To najczęściej dwudziestokilkuletnie osoby, które przyjechały do większego miasta w poszukiwaniu lepszych perspektyw. Niestety jedyne, co je tu spotkało to długi i komornik zawłaszczający ich cały dobytek. Okazuje się, że problemy finansowe naprawdę mogą doprowadzić do skrajnych, tragicznych decyzji. Dlatego właśnie Chen Si pomaga uratowanym również finansowo- wie, że bez jego wsparcia, zdecydowaliby się na podobny krok ponownie. Dlaczego mężczyzna robi dla obcych mu ludzi aż tyle?

Chen Si przyjechał do miasta wiele lat temu. Bardzo ciężko było mu się odnaleźć- na początku przez długi czas nie mógł znaleźć pracy i szybko popadł w długi. Wtedy na jego drodze pojawił się starszy mężczyzna, który pomógł mu wrócić do normalnego życia. Chen Si doskonale zna uczucia, jakie towarzyszą samobójcom, dlatego postanowił pomagać im do końca swoich dni. Przez 13 lat mężczyzna uratował już 320 osób. Piękna postawa! 

Źródło: Youtube


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 23.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×