Oto produkty spożywcze, które pomogą Ci w sprzątaniu

Sprzątanie nie jest łatwą sztuką. Wato poznać zatem parę zaskakujących produktów, które pomogą nam uporać się z trudnymi zabrudzeniami.

Oto produkty spożywcze, które pomogą Ci w sprzątaniu

Oto produkty spożywcze, które pomogą Ci w sprzątaniu

Kupujemy dużo środków czystości, a okazuje się, że często produkty, które skutecznie pomogą uporać się z zabrudzeniami w domu mamy w lodówce! Zobacz jakie rzeczy z Twojej kuchni możesz wykorzystać nie tylko do gotowania, ale także do sprzątania.

Ketchup

Jeśli masz problem z doczyszczeniem garnka po sosie, który w nim był, świetnie sprawdzi się tu ketchup. Posmaruj nim zabrudzone miejsca, odstaw na kilka minut i umyj ponownie.

Orzechy włoskie

Orzechy świetnie radzą sobie z rysami na drewnianych meblach. Rozłup go i kilka razy przejedź nim po powstałej rysie. Zobaczysz, że uszkodzenie zniknie na Twoich oczach.

Cebula

Surowa cebula świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu grilla. Jeśli masz problem ze spalonymi resztkami tłuszczu, który osiadł na kratce, przejedź po niej połową cebuli, która pomoże Ci pozbyć się tego problemu.

Ogórek

Obierając ogórka do jedzenia wyrzucasz skórki? Nie rób tego, bo okazuje się, że pomogą Ci one skutecznie pozbyć się smug na ścianach i zacieków na lustrze. Wystarczy, że przetrzesz nimi zabrudzone miejsca i gotowe.

Banan

Banany to kolejny produkt, którego skórka jest bardzo cenna. Pomoże ona wypolerować srebro, które masz w domu. Po co kupować drogie środki, skoro z powodzeniem można wykorzystać naturalne właściwości bananowej skórki?

Sól

Jeśli właśnie na Twój nowy biały obrus ktoś rozlał czerwone wino, nie panikuj, tylko sięgnij po zwykłą sól kuchenną. Jeśli zadziałasz szybko pomoże Ci ona usunąć plamę i po zabrudzeniu nie będzie śladu.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 30.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Kasandra31
Mnie w tej liście zabrakło sody oczyszczonej:) Sama staram się sprzątać dość często, ale mimo to jest jedna czynność, która nie sprawia mi przyjemności, a konkretnie mycie okien. Mam ich w domu całkiem sporo i aby każde dokładnie domyć, potrzebuje sporo czasu. Dlatego też mam zamiar kupić odkurzacz do szyb http://leifheitsklep.pl/odkurzacz-do-szyb-dry-clean-p46417.html i wierzę, że dzięki niemu szybciej uporam się z porządkami domowymi.
Dodano: 2016-02-23 14:22:47 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×