Propozycje świątecznych dekoracji domu DIY

Grudzień to czas intensywnych przygotowań do świąt, ale nie tylko tych kulinarnych czy porządkowych. To także czas cieszenia oczu pięknymi ozdobami, które często przypominają nam dzieciństwo. Sprawdźcie, jak łatwo je własnoręcznie wykonać.

Propozycje świątecznych dekoracji domu DIY

Propozycje świątecznych dekoracji domu DIY


Święta to niezwykle magiczny, rodzinny czas. Zapewne niejedna z Was właśnie w te dni zobaczy się z osobami, z którymi na co dzień nie ma bezpośredniego kontaktu, ponieważ właśnie w Boże Narodzenie najbardziej doceniamy bliskich. Ogromny wpływ na magię świąt mają również dekoracje, które często przywodzą na myśl dzieciństwo. Niektórzy wykładają ozdoby, które są w domu od pokoleń, inni kupują nowe, a jeszcze inni już kilkanaście dni przed świętami zaczynają je własnoręcznie wykonywać. 

Samodzielnie przygotowane ozdoby na święta są także idealnymi prezentami np. na Mikołajki. Niektóre z nich są bardzo proste do wykonania. 

Pomieszczenie skutecznie ocieplą rysunki na szybach wykonane z pomocą sztucznego śniegu. Wystarczy, że będziecie mieli szablon, który możecie znaleźć np. w internecie, następnie przyłożycie go do szyby i odbijecie śnieżynki, renifery itp. świąteczne motywy. Dzięki temu ilekroć spojrzycie na okno, nie będziecie widzieli szarości dnia, lecz magię bieli. 

Pokój cudownie ocieplają także świeczniki. Do ich wykonania będziecie potrzebowali słoika, wstążki, gałązek choinki, np. laski cynamonu i sztucznego śniegu. Wszystkie elementy wkładamy do słoika, potem gałązki delikatnie spryskujemy śniegiem i na koniec wkładamy podgrzewacz, a gwint słoika przewiązujemy delikatną wstążką - najlepiej czerwoną. 

Doskonale sprawdzą się także poduszki ze świątecznymi motywami, które wykonacie dzięki wycięciu szablonu z filcowego materiału oraz kilku guzików, ewentualnie wstążek. To do Was należy wybór motywu, a sposób wykonania będziecie mogli zobaczyć w linku zamieszczonym poniżej. 

Doskonałym pomysłem zarówno na prezent, jak i przystrojenie wnętrz są też ozdobne ciasteczka. 

W tak przygotowanym domu nie pozostaje nam nic innego, jak włączyć świąteczne piosenki i czekać na te niezwykle rodzinne święta. Zobaczcie, jak łatwo przygotować świąteczne ozdoby:
Zobaczcie także: 
Źródło: MilionKobiet.pl/ YouTube.loveandgreatshoes
Foto: YouTube

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Niedziela 30.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×