Przed nami IX edycja turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

IX edycja turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup już może zostać uznana za sukces. Po raz pierwszy w historii polskich turniejów golfa udało się bowiem na jednym wydarzeniu zgromadzić ponad sto uczestniczek z różnych stron świata. Tym samym turniej Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup staje się jednym z największych i najważniejszych wydarzeń w świecie kobiecego golfa w całym europejskim regionie.

Przed nami IX edycja turnieju Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup

Pierwszy raz piłeczka na turnieju Dr Irena Eris Ladis’ Golf Cup została uderzona w 2007 roku. Każdego roku zawodniczki wykonują podczas dwudniowego turnieju około 16 000 uderzeń. Przez osiem edycji turnieju, w wydarzeniu wzięło udział ponad 620 pań. W 2014 roku Polski Związek Golfa przyznał Dr Irena Eris Ladies’ Golf Cup I kategorię rankingową. Podejmując tę decyzję PZG kierował się wysokim poziomem organizacji wydarzenia, zaangażowaniem organizatorów w popularyzację tej dyscypliny sportu, a także popularnością turnieju wśród polskich golfistek oraz czasem trwania rywalizacji sportowej.

Zobaczcie także: Stylowy Maraton już w najbliższy weekend zawita do Katowic!

Na IX edycję turnieju, która odbędzie się 18 i 19 maja, zapisało się już ponad sto golfistek. Za kilkanaście dni na pole golfowe Sand Valley G&CC oraz do Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie przybędą zawodniczki z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Słowacji, Belgii, Finlandii, a także z odległej Kanady i Stanów Zjednoczonych. Panie będą walczyły o wyjątkowe statuetki, zaprojektowane specjalnie na tę okazję przez firmę YES. Dodatkowo każda z uczestniczek będzie gromadzić cenne punkty, decydujące o ich pozycji w rankingu Polskiego Związku Golfa.

Ponad sto uczestniczek turnieju golfa to właściwie liczba, która dotychczas w Polsce się nie zdarzała. Cieszę się, że właśnie nasz turniej może pochwalić się takim wynikiem. Na ten efekt pracowaliśmy od 9 lat, konsekwentnie realizując założone cele. Satysfakcja z ich osiągania jest dla nas ogromna. Chciałabym aby golf stał się w Polsce tak samo popularny, jak jest w innych częściach świata. To piękna dyscyplina sportu, dająca szansę na aktywność i utrzymanie dobrej formy bez względu na wiek. Patrząc na nasz turniej mam wrażenie, że golf to też fantastyczna możliwość do nawiązania nowych znajomości, a często przyjaźni. - powiedziała Dr Irena Eris.

Zobaczcie także: Noc z Harper’s Bazaar już 16 maja!

golf2.jpg

W tym roku panie zawalczą o specjalnie zaprojektowane puchary przez firmę YES. Fundatorem nagród jest także włoska modowa marka golfowa Chervo, która rokrocznie ubiera wszystkie uczestniczki turnieju w eleganckie polo. Nagrodę główną dla zwyciężczyni ufundował Deutsche Bank. Od 2014 r. partnerem turnieju jest również doskonała szwajcarska manufaktura zegarkowa TAG Heuer. Dzięki szampanowi Perrier-Jouët, w konkursie rozgrywanym zaraz po turnieju, uczestniczki będą miały możliwość zawalczenia o wyjątkową nagrodę 9. litrową butelkę szampana –  jedyną taką w Polsce. Tradycja Perrier-Jouët sięga początków XIX wieku. Szampan ten należy do francuskiego stowarzyszenia marek luksusowych Comité Colbert, którego członkiem od 2012 jest również Dr Irena Eris.

Źródło/ Foto: Mat. prasowe


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 08.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×