Przemieszczając się na rowerze jesteśmy szczęśliwsi? Oto wyniki badań

Za oknem robi się ciepło, a coraz więcej osób zmienia środek transportu na rower. Czy to dobry wybór? Zobacz co odkryli naukowcy.

jazda na rowerze.jpg

Przemieszczając się na rowerze jesteśmy szczęśliwsi?

Rower jest coraz bardziej popularnym środkiem transportu, zwłaszcza po mieście. Coraz więcej ludzi wsiada na dwa kółka i w ten sposób przemieszcza się do pracy, na spotkania, czy do sklepu.

Oczywiście jest to jedna z tych form, które oprócz tego, że są w miarę szybkie, pomagają nam utrzymać dobrą kondycję i zdrowie. Ale okazuje się, że to nie wszystkie zalety przemieszczania się na rowerze.

Naukowcy z Uniwersytetu Clemson, który mieści się w Południowej Karolinie w USA, przeprowadzili badania, w których udział wzięło aż 13 tys. osób. Wszystkich badanych pytano o to, jaki jest ich nastrój i jakie emocje towarzyszą im, gdy poruszają się po mieście różnymi dostępnymi środkami transportu.

 

Okazało się, że najmniej przyjemności i pozytywnych emocji niesie ze sobą podróżowanie komunikacją miejską, drugą niezadowoloną grupą byli kierowcy samochodów osobowych. Nieco bardziej zadowoleni, choć jeszcze nie najbardziej, byli Ci, którzy podróżowali jako pasażerowie samochodów, a Ci, którym podczas poruszania się po mieście towarzyszyły najbardziej pozytywne emocje, to właśnie osoby jeżdżące na rowerze.

Zobacz też: JAK ZRZUCIĆ ZBĘDNE KILOGRAMY? ODDYCHAJ! - OTO ZASKAKUJĄCE ODKRYCIE NAUKOWCÓW 

Jak widać z poruszania się przy pomocy jednośladu, jakim jest rower, płyną same pozytywy nie tylko dla naszego zdrowia fizycznego, ale także psychicznego. Warto zatem rozważyć zmianę środka transportu, jeśli jeszcze nie zdecydowaliśmy się na dwa kółka.

A wy, często poruszacie się na rowerze po mieście? 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Sobota 11.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×