Shopping online – plusy i minusy!

Kupowanie w sieci ma swoje mocne i słabe strony. Zapoznaj się, zanim zdecydujesz się na zakup!

Shopping online – plusy i minusy!

Shopping online – plusy i minusy!


Internet oferuje nam szereg możliwości, w tym tzw. shopping online, czyli zakupy przez Internet, na które coraz częściej się decydujemy.  Zobacz wady i zalety.


ZALETY:

- oszczędność czasu: nie musimy tracić godzin w szukaniu odpowiedniego rozmiaru bluzki w pięciu centrach handlowych. Wystarczy, że wejdziemy na stronę internetową i złożymy zamówienie.

- dostępność produktów ciężko dostępnych w Polsce lub w normalnych sklepach: dotyczy odzieży jak i innych produktów ( kosmetyków, żywności)

- wygoda: towar dostarcza nam kurier, poczta lub odbieramy towar w określonym miejscu

- szeroki wybór towaru

- zaznajomienie się z opiniami na temat produktów przed jego nabyciem: często kupując np. kosmetyki jesteśmy zdani tylko na opinię sprzedawcy. Oglądając towar w Internecie, możemy jednocześnie przejrzeć opinię innych użytkowników

- kupowanie po okazyjnej cenie

- możliwość zwrotu towaru


WADY:

- brak możliwości obejrzenia (ew. przymierzenia) towaru przed jego zakupem

- dodatkowe koszty przesyłki

- niekiedy długie oczekiwanie na paczkę

- trafienie na nieuczciwego sprzedawcę: jeśli sklep ma niewiarygodnie niskie ceny lub mało pochlebnych opinii ( uważaj na te pojedyncze - mogą być pisane na zamówienie) nie ryzykuj!


Jak widać: więcej jest zalet niż wad! Należy pamiętać, że zawsze (!) mamy prawo do zwrotu towaru zakupionego w sklepie internetowym, dlatego jeśli nie jesteśmy przekonani do kupionego towaru, śmiało odeślijmy go sprzedawcy.


Pamiętajmy również,  żeby przed dokonaniem zakupu dokładnie czytać regulaminy.Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Magdalena Tokarczyk , Wtorek 08.10.2013 (aktualizacja: 2013-12-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Tosia93
Jasna sprawa. Ja od dawna korzystam z zakupów online i wiem, ile dobrego one mogą przynieść. Chodzi przede wszystkim o niesamowitą oszczędność czasu i pieniędzy. Przecież nadanie paczki poczta polska na https://furgonetka.pl/pocztapolska zajmuje kilka minut i nie wymaga od Was żadnego dodatkowego wysiłku. Pomyślcie o tym.
Dodano: 2018-04-09 09:34:47 Zgłoś nadużycie
karolina5265
W shoppingu online często zdarza się, że musimy coś odesłać. W naszym zakresie leży to, aby zamówić sobie kuriera. Jeśli zależy Ci na cenie to skorzystaj z serwisu https://www.sendit.pl/ Mają dobre ceny i różne oferty firm kurierskich. Nadawanie przesyłek online jest bardzo wygodne.
Dodano: 2018-03-07 23:22:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×