Siostry zostały skazane na gwałt za... winę brata!

Patrzyłyśmy na tę informację z niedowierzaniem, a jednak jest to prawda. Tę sytuację zdecydowanie należy nagłośnić, aby zapobiec takim praktykom. Poznajcie szczegóły tego absurdalnego wyroku rady... wioski!

Siostry zostały skazane na gwałt za... winę brata!

Materiały o takich sytuacjach nie powinny mieć miejsca, ponieważ to niemożliwe, aby w XXI wieku dochodziło do takich zajść. Jednak jeżeli już coś takiego się dzieje, należy to nagłośnić, aby nastąpiły jakieś zmiany.

W północnej prowincji Indii, Uttar Pradesh, rada jednej z wiosek - co ważne, złożona z samych mężczyzn - zdecydowała o tym, aby dwie siostry w wieku 23 i 15 lat ukarać za pomocą zbiorowego gwałtu! Na dodatek to nie one zawiniły, a ich brat, który to uciekł z domu z zamężną kobietą i nie może ponieść tego konsekwencji.

Zobaczcie także: Szokujące wyznanie oprawcy: "To kobieta jest bardziej odpowiedzialna za gwałt"

Gwałtu mają dokonać mieszkańcy wioski, a przed tym kobiety będą musiały nago przejść przez całą wioskę.

Ta sprawa oburzyła zachodnie kraje, gdzie nagłośniło to Amnesty International. Co ważne, sprzeciw wyraziły także władze prowincji Uttar Pradesh, które twierdzą, że nie pozwolą na wymierzenie tej kary.

Zobaczcie także: Jak się obronić przed gwałtem?

Amnesty International jednak bierze sprawę w swoje ręce i dodatkowoi przygotowało petycję w obronie dziewczyn. Poprzez kliknięcie w link: Two sisters to be raped as punishment - demand justice podpisało ją już kilkadziesiąt tysięcy osób na całym świecie.Zobaczcie także:

Dodał(a): Anka P. , Poniedziałek 31.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×