Sposoby na organizację czasu!

Poznaj kilka trików, jak doskonale organizować swój czas, aby zyskać go więcej dla siebie.

organizglowne.jpg

Sposoby na organizację czasu!

Zapewne cierpisz na wieczny brak czasu. Jak większość społeczeństwa. Niczym się nie przejmuj. Przedstawimy ci kilka trików jak zaoszczędzić czas i wygospodarować go na tyle, żebyś mogła cieszyć się wolnymi chwilami tylko dla siebie. Jeżeli zastosujesz się do tych wskazówek, wdrożysz je w życie i będziesz ich przestrzegała systematycznie, to za kilka dni zobaczysz efekt.


1. Kalendarz

Jest niezbędny do zapisywania wszystkiego co masz do zrobienia. Wystarczy, że usiądziesz każdego dnia rano i spiszesz skrupulatnie wszystkie zajęcia, które masz do wykonania. Jeżeli robisz to w poniedziałek to warto, abyś spojrzała na cały tydzień z góry, bo przecież mogą się pojawić ważne spotkania czy uroczystości, których lepiej nie planować na ostatnią chwilę.

2. Kolorowe karteczki

Jeśli kalendarz ci nie wystarcza zastosuj kolorowe karteczki, na których wypiszesz swoje obowiązki. Przyklej takie karteczki w całym domu i nie pozwolą ci zapomnieć o żadnej sprawie. Pewnie zarazisz swoją organizacją wszystkich domowników. Naprawdę działa.

3. Tablica korkowa
Raj dla zorganizowanych. Warto korzystać z tablicy, ponieważ będziesz mogła tam przyczepić wszystkie karteczki z obowiązkami, a jeśli pod koniec dnia nie zobaczysz tam ani jednej karteczki, poczujesz się usatysfakcjonowana.

4. Szuflady
Zagospodaruj sobie trzy szuflady na dokumenty. Podziel sobie je na trzy kolory: czerwony, żółty i zielony. Każdy z nich będzie ci pokazywał jak pilne są twoje zadania do wykonania. Na samej górze ułóż szufladę czerwoną, czyli sprawy, które nie mogą czekać i musisz je załatwić "od ręki". Następnie żółta szuflada, w niej zamieść obowiązki, które mogą poczekać jeden lub dwa dni. W żółtej, na samym dole rzeczy, które są najmniej pilne i mogą poczekać nawet tydzień. W ten sposób zorganizowane szuflady pomogą ci przebrnąć przez wszystkie obowiązki danego tygodnia.

5. Projektowe zeszyty

Jeżeli masz dużo długoterminowych zajęć i nie wiesz od czego powinnaś zaczynać danego dnia, pomocne będą tzw. zeszyty projektowe. Umieść w każdym z nich jakieś zadanie, którym aktualnie się zajmujesz np.: ślub. Na pierwszych stronach spisujesz co powinnaś zorganizować, a na kolejnych kartkach daty realizacji. W ten sposób nie zapomnisz o niczym.

Zacznij organizację już dziś! 

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock
Dodał(a): Justyna Nowosielecka , Piątek 26.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Here the all possible solution,so every buddy look it here and get the best easy trick to missing your battery icon,there are many trick or option to restore this icon,some times i am facing this problem,but this platform are the best,just now one a single click https://fixforwindows.com/battery-icon these are provide the all solution,i am sure you can try this method,so finally forward this visit to other groups and window users.
Dodano: 2018-08-13 11:29:07 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×