Świąteczne porządki - kiedy i od czego je zacząć?

Święta powoli zaczynają si zbliżać... Choć wydaje nam się, że mamy mnóstwo czasu, może warto już teraz pomyśleć i ustalić plan świątecznych porządków?

świąteczne_porządki.jpg

Świąteczne porządki - kiedy i od czego je zacząć?

Choć do świąt mamy jeszcze czas, warto się zastanowić, czy odkładanie porządków na ostatnią chwilę to dobry pomysł. Kilka dni przed świętami jesteśmy zawsze bardzo zabiegani, oprócz normalnych obowiązków mamy do załatwienia tysiące innych spraw.

Może warto tym razem pomyśleć trochę wcześniej o porządkach i dobrze zaplanować przedświąteczne działania? W końcu dobre i przemyślane rozłożenie obowiązków sprawi, że święta nas nie zaskoczą i przestaną nam się kojarzyć z mnóstwem pracy i stresem. Jak zabrać się za przedświąteczne porządki?

Przede wszystkim powinnaś ustalić plan działania. Poświęć sobie jeden dzień, wieczór, usiądź na spokojnie i zastanów się co powinnaś i co chcesz zrobić w domu przed świętami. Wszystko zapisz na kartce. Będziesz miała czarno na białym co masz do wykonania, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie Ci rozplanować prace. 

świąteczne_porządki_2.jpg

Świąteczne porządki wcale nie muszą być stresujące

Kiedy już wiesz co musisz posprzątać podziel realnie swój czas na każdy etap. Dzięki temu będziesz mogła kontrolować postępy pracy i rozłożyć wszystko tak, by nie kolidowało z innymi Twoimi zajęciami.

Najlepiej zacząć od sprzątania pomieszczeń, których nie używa się często. Gruntowne wysprzątanie balkonu, tarasu, czy pokoju gościnnego raz, a dobrze sprawi, że przed samymi świętami będziesz mogła zająć się bardziej pilnymi rzeczami.

Ułóż etapy sprzątania tak, by nie zdarzyła się sytuacja, że zaczniesz, a nie będziesz mogła skończyć. Popatrz na to realnie i rozdziel sprzątanie poszczególnych miejsc w ten sposób, by zacząć i skończyć w ustalonym czasie.


Kiedy masz już plan i etapy pracy wystarczy po prostu trzymać się wyznaczonych punktów. Dzięki temu, że wszystko wykonasz odrobinę wcześniej, przed samymi świętami będziesz mieć więcej czasu dla siebie i rodziny, a przecież o to chodzi w świętach, by spędzać je z najbliższymi. 

Najważniejsze, by się nie poddawać i nie rezygnować. Świąteczne porządki nie są takie straszne jeśli dobrze je zaplanujesz. Wręcz przeciwnie, może to pomóc Ci nie tylko lepiej przygotować na święta dom, ale także siebie i całą rodzinę. Pamiętaj, by angażować we wszystkie prace pozostałych mieszkańców domu, niech również czują, że uczestniczą w świątecznych przygotowaniach

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 13.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×