Ustawa antyaborcyjna - o co w tym wszystkim chodzi?

Zobacz, dlaczego w niedzielę na Wiejskiej zebrały się tłumy i czego oczekiwały od rządu.

12919735_1167851236571910_1597450413819651875_n.png

W ostatnią niedzielę w każdym kościele katolickim został wyczytany list od Episkopatu na temat ochrony życia nienarodzonych dzieci. Podczas wyczytywania tego listu w kościele św. Anny w Warszawie, część kobiet zaczęło wychodzić na znak protestu a jedna z nich zaczęła głośno mówić o swoich poglądach na ten temat podniesionym głosem - jak się okazało, była to zorganizowana akcja na facebook’u. 

Zobacz też: Dlaczego warto słuchać rad starszych osób?


Jednocześnie, o godzinie 14:00 pod Sejmem zebrał się tłum ludzi, którzy razem z plakatami i transparentami głośno sprzeciwiali się ustawie antyaborcyjnej, która jak się okazuje, nie jest obecnie przedmiotem pracy polskiego rządu, co potwierdziła w dniu dzisiejszym Premier Beata Szydło. Znakiem rozpoznawczym protestujących był wieszak - symbol, który miał przypomnieć, jak niegdyś nielegalnie dokonywano aborcji oraz rysunek macicy, która wyraża niecenzuralny gest.


Co jest przedmiotem ustawy antyaborcyjnej? Zaczęło się od zawiadomienia, które wpłynęło do Marszałka Sejmu, iż zawiązał się Komitet Inicjatywy Ustawodawczej “Stop Aborcji”, która zbiera podpisy pod obywatelskim projektem ustawy całkowicie zabraniającej aborcji w jakimkolwiek przypadku. Komitet również domaga się uchylenia dotychczasowych prawnych możliwości przerwania ciąży (gwałt, zagrożenie ciąży bądź życia matki oraz gdy istnieje prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu czy nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu zgodnie z ustawą z roku 1993) oraz pomocy od rządu dla rodzin dzieci upośledzonych oraz tych poczętych w wyniku “czynu zabronionego”. W przypadku nielegalnego przerwania ciąży, Komitet proponuje karę dla kobiet oraz osób, które im pomogły w dokonaniu aborcji od 3 miesięcy do 5 lat.

Polecamy: Ginekolog radzi: 5 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o swoim ciele 


W chwili obecnej trwają podpisy pod ustawą antyaborcyjną oraz przygotowania do kolejnych protestów w największych miastach w Polsce, którym zajmuje się Porozumienie Odzyskać Wybór. Niedzielny protest poparły takie osoby jak Brodka, Anja Rubik czy Maja Salamon oraz znane marki, takie jak Risk Made in Warsaw czy SHE/s a Riot.


Obecnie również na facebook'u czy twitter'ze trwa akcja pod hashtagiem #TrudnyOkres pod którym kobiety opisują swój aktualny cykl menstruacyjny by wyrazić swój protest przeciwko ustawie.

ID galerii:2243


Dodał(a): Magda Zdanowska , Poniedziałek 04.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Robert Małota Weksel Adres Miasto: Sosnowiec Ulica: Nakaz sądowy ID oferty: 89585 Wartość wierzytelności brutto: 2 532.00 zł Przeterminowanie: powyżej 2 lat Dane wystawcy: kredycik.com.pl woj. ślaskie Witczaka 42 41-902 Bytom NIP: 4980115397 Sprzedam za brutto: 2 532.00 zł dług, wierzytelność, sąd weksel nakaz wyrok pożyczka kredyt komornik eksmisja kraków egzekucja wieliczka nieruchomości.
Dodano: 2016-04-05 04:25:18 Zgłoś nadużycie