Weekend z MilionKobiet.pl

Zastanawiasz się, w jaki sposób spędzić ciekawie i aktywnie weekend? Skorzystaj z naszych propozycji!

weekend.jpg


ROZRYWKA

Gdzie: Rotunda, Kraków

Kiedy: 23 - 25 marca 2012

Opis:
Półfinały 28 Przeglądu Kabaretów PAKA. Rozgrzani eliminacjami, które dały nam wiele pozytywnych emocji i przekonanie, że nadchodzi nowa era kabaretu, nowe gwiazdy, tematy, koncepcje, forma i treść, z niecierpliwością czekamy na Półfinały, podczas których zobaczymy najlepszą osiemnastkę.


Gdzie:
Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20 w Warszawie

Kiedy: 23 marca 2012 roku

Opis: Święto Frankofonii w roku 2012 zbiega się z 300-leciem urodzin Jana Jakuba Rousseau. Ambasada Szwajcarii pragnie przy tej okazji uhonorować pamięć Rousseau, mieszkańca Genewy i odwołać się do jego dzieła literackiego skierowanego do Polski. Podczas wieczoru goście będą mogli otrzymać specjalne wydanie rozprawy Rousseau wraz z komentarzem. Aperitif będzie okazją do rozmowy w języku francuskim przy szwajcarskim winie. Zapraszamy wszystkich miłośników języka i kultury francuskiej (zapewniamy tłumaczenie symultaniczne na j. polski). 


Gdzie: Alchemia, Kraków

Kiedy: 23-24 marca 2012 roku

Opis: W piątek w bałkańsko-tropikalnych rytmach Funklore, w sobotę odbędzie się czwarta edycja Dubeat.

KINO

Raj na ziemi

George (Paul Rudd) i Linda (Jennifer Aniston) to przemęczeni i zestresowani mieszkańcy Manhattanu. Kiedy George zostaje zwolniony z pracy, a projekt filmu dokumentalnego Lindy odrzucony, okazuje się, że nie są już w stanie utrzymać drogiego mini-loftu w West Village i stają przed jedyną możliwą opcją: muszą spakować się, wyruszyć na południe i zamieszkać w Atlancie z bratem George’a, Rickiem.

Podczas podróży do Atlanty, George i Linda trafiają do Elysium, idylicznej komuny zaludnionej przez wyjątkowo kolorowe postaci. Po spędzeniu pełnej przygód nocy wśród członków komuny, George i Linda decydują się spróbować nowego życia i zaczynają zastanawiać się nad tym, jak tak naprawdę powinni spędzić resztę życia.

Reżyseria: David Wain
Scenariusz: Ken Marino, David Wain
Data premiery: 23 marca 2012 roku

Igrzyska śmierci

Katniss pochodzi z Dwunastego Dystryktu, jednego z najbiedniejszych regionów w państwie Panem. Kiedy jej młodsza siostra zostaje wylosowana do udziału w Głodowych Igrzyskach, corocznym turnieju organizowanym przez bezwzględne władze, Katniss zgłasza się by zająć jej miejsce. Musi opuścić nie tylko rodzinę, której jest żywicielką, ale i Gale’a, który zdaje się być kimś więcej niż przyjacielem. Aby ich jeszcze zobaczyć, musi zwyciężyć w transmitowanych przez telewizję Igrzyskach. Przeżyć może... tylko jeden uczestnik. Pochodzący z biednego dystryktu i nie szkoleni w walce Katniss i chłopak Peeta, w oczach widzów skazani są na porażkę. Igrzyska są jednak nieprzewidywalne. Między młodymi rodzi się uczucie, a odważna szesnastolatka rozpala w ludziach nadzieję na zmiany. Staje się symbolem buntu i walki z niesprawiedliwością. Jednak jeśli kiedykolwiek ma zobaczyć jeszcze rodzinny Dystrykt 12, musi dokonać rzeczy niemożliwych.

Reżyseria: Gary Ross
Scenariusz: Gary Ross
Data premiery: 23.03.2012

TEATR

Gdzie: Teatr 6. piętro w Warszawie

Kiedy: 23-23 marca 2012

Opis: "Edukacja Rity", w adaptacji wybitnego reżysera teatralnego i filmowego Macieja Wojtyszki. W tytułowej roli Rity jedna z najbardziej obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia Małgorzata Socha, a w roli uniwersyteckiego profesora znakomity Piotr Fronczewski.

Gdzie: Teatr Wielki im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu

Kiedy: 25 marca 2012

Opis: Balet "Romeo i Julia"Opracowanie wydarzeń na podstawie:

www.kulturatka.pl, zaprasza.eu, multikino.pl, www.opera.poznan.pl

www.teatr6pietro.pl, www.kulturalnie.waw.plDodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 23.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.