Weekend z MilionKobiet.pl

Zastanawiasz się, jak spędzić nadchodzący weekend? Skorzystaj z naszych propozycji!

shutterstock_71385688.jpg

ROZRYWKA


Co: Kobiecy Krąg

Gdzie: Centrum Artystyczne Fabryka Trzciny w Warszawie

Kiedy: 26.05.2012, godzina 17:00

Opis: szczegóły znajdziecie tutaj

Co: "Brunetki, blondynki..."

Gdzie:  Centrum Kultury Zamek - Wrocław, pl. Świętojański 1

Kiedy: 27.05.2012

Opis: Koncert Elżbiety Małgorzaty Mach „Brunetki, blondynki...” – pieśni z filmów i musicali to niezwykła szansa wysłuchania niezapomnianych szlagierów w wykonaniu znamienitej śpiewaczki. Aktorsko-wokalny kunszt artystki w połączeniu z pamiętnymi motywami pochodzącymi z filmów i musicali, zarówno polskich jak i światowych, będzie okazją do przypomnienia sobie kultowych utworów takich jak: "Ada! To nie wypada!", "Deszczowa piosenka", "Umówiłem się z nia na 9", "Time to say goodbay", "I feel preety", czy "Summertime". Wykonawcy – Elżbieta Mach (sopran) Andrzej Kalinin (tenor), Wiktor Szymajda (fortepian), Janusz Luboiński – konferansjer.

Co: VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Układaniu Kostki Rubika Polish Open 2012

Gdzie:  Duża Aula WSFiZ ul. Ciepła 40 w Białymstoku

Kiedy: 26.05 - 27.05.2012

Opis:  Czy zastanawiałeś się kiedyś jak szybko można ułożyć kostkę Rubika, a może nawet starałeś się ułożyć ją w jak najkrótszym czasie? Jeśli tak, to zapraszamy Cię na VII Otwarte Mistrzostwa Polski w Układaniu Kostki Rubika - "Polish Open 2012" i zobacz jak szybko robią to najlepsi. Między innymi Michał Pleskowicz, aktualny mistrz świata w układaniu tej kostki. Jeśli znudziła Ci się już tradycyjna zabawa kostką, przyjdź i zobacz jak zawodnicy rywalizują w innych konkurencjach opartych na tej układance, jak np. układanie jedną ręką lub z zamkniętymi oczami.

Co:  Koncert zespołu Strachy na Lachy

Gdzie: Akrykola w Warszawie

Kiedy: 26.05.2012, godzina 21:00

Opis: Strachy na Lachy (właściwie Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy Na Lachy) – formacja stworzona przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego oraz Andrzeja "Kozaka" Kozakiewicza w 2002 roku. Zespół na początku znany był jako Grabaż + Ktoś Tam Jeszcze, jednak po ich pierwszym koncercie w Legnicy zespół zmienił nazwę na Grabaż i Strachy na Lachy i w składzie Grabaż, Kozak, Longin i Maniek ruszył w pierwszą trasę koncertową. Po niej do zespołu dołączyli Kuzyn oraz Anem, a sam zespół zmienił nazwę na Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy.

Co:  XIX Rzeszowskie Juwenalia

Gdzie:  Rynek w Rzeszowie

Kiedy: 23.05 - 25. 05.2012

Opis: Przekazanie Kluczy do Bram Miasta w ręce Studentów, które odbędzie się na Rynku, rozpocznie Wielki Finał XIX Rzeszowskich Juwenaliów. Następnie wszyscy uczestnicy oraz cała społeczność akademicka wraz z Władzami Uczelni udadzą się barwnym korowodem w kierunku Politechniki, prezentując swoje kierunki i wydziały. Głównym punktem imprezy będą koncerty polskich gwiazd sceny rozrywkowej. Różnorodność muzyczna w połączeniu z wydarzeniami towarzyszącymi - takimi jak liczne konkursy, Wielkie Grillowanie, Miasteczko Adrenaliny, Beach Party, czy zawody sportowe, sprawia, iż zainteresowanie Juwenaliami Politechniki jest ogromne. Na XIX Rzeszowskich Juwenaliach wystąpią: T-LOVE, IRA, Happysad, Neonovi, Abradab, Molesta, Ras Luta, Marika, C Bool, Wet Fingers, Mesajah, Alchemist Project oraz laureaci Juwenaliowego Przeglądu Zespołów. Wstęp wolny.


KINO

Tytuł filmu: Faceci w czerni (3D)

Opis: Pojawiają się bez zapowiedzi, znikają bez śladu. Ich znakiem rozpoznawczym są czarne garnitury i okulary… a także cały zestaw kosmicznych gadżetów. Tym razem dwaj najbardziej znani agenci MIB zmierzą się z kosmitami w niezwykłym śledztwie pokonującym bariery nie tylko przestrzeni, ale i czasu. Agenci w czerni bronią Ziemi przed kosmitami już po raz trzeci – dwie pierwsze części cyklu zyskały sobie na całym świecie rzeszę wiernych fanów, zarabiając odpowiednio 600 i 400 milionów dolarów. W rolach głównych Will Smith i Tommy Lee Jones.

Tytuł filmu: Mroczne cienie

Opis: W 1752 r. Joshua i Naomi Collins razem z synem o imieniu Barnabas wyruszyli w rejs z Liverpoolu w Anglii do Ameryki, aby tam zacząć nowe życie. Ale nawet przemierzenie oceanu nie wystarczyło, żeby uwolnić się od tajemniczej klątwy, która prześladowała ich rodzinę. Po dwudziestu latach okazuje się, że Barnabas (Johnny Depp) zawojował cały świat, a z pewnością miasto Collinsport w stanie Maine. Ma właściwie wszystko: posiadłość Collinwood Manor, bogactwo, wpływy i sławę notorycznego podrywacza, do czasu aż popełni straszny błąd – złamie serce Angelique Bouchard (Eva Green). Angelique, czarownica, także w dosłownym znaczeniu tego słowa, skazuje go na los gorszy od śmierci: zmienia go w wampira, a następnie chowa żywcem. Dwa wieki później Barnabas przypadkowo zostaje uwolniony ze swojego grobowca i na nowo odkrywa bardzo zmieniony świat.

Tytuł filmu: Dyktator

Opis: Zasobne w ropę naftową, odizolowane od swoich sąsiadów, północnoafrykańskie państwo Wadiya, rządzone jest przez zajadłego przeciwnika Zachodu Aladeena, od kiedy ten w wieku sześciu lat objął władzę. Wtedy to właśnie po nagłej i nieszczęśliwej śmierci ojca, którego przypadkowo na polowaniu dosięgło 97 kul i jeden granat, nadano mu oficjalny tytuł Najwyższego Przywódcy. Jego najbardziej zaufanym i najbliższym doradcą jest Wuj Tamir (Ben Kingsley), który sprawuje funkcje Szefa Tajnej Policji, Szefa Bezpieczeństwa i Zakupu Kobiet. Na nieszczęście dla Aladeena, tak pogardzany przez niego Zachód zaczyna wtykać nos w sprawy Wadiyanu, a ONZ od ponad dekady nakłada na kraj sankcje. Po próbie zamachu na życie Przywódcy, w którym ginie jego kolejny sobowtór, Tamir przekonuje Aladeena, aby ten wystąpił na forum ONZ. Generał Aladeen, Tamir i ich świta jadą więc do Nowego Yorku, gdzie czeka ich niezbyt ciepłe powitanie.


TEATR

Co: Edukacja Rity

Gdzie: Teatr 6. Piętro w Warszawie

Kiedy:
  26.05. 2012, godzina. 19:30

Opis:
Dzieli ich niemal wszystko. On – uniwersytecki profesor, alkoholik. Ona – żądna wiedzy, ambitna fryzjerka. A jednak… Kultowa sztuka angielskiego autora Willy Russella – "Edukacja Rity", w adaptacji wybitnego reżysera teatralnego i filmowego Macieja Wojtyszki. W tytułowej roli Rity jedna z najbardziej obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia Małgorzata Socha, a w roli uniwersyteckiego profesora znakomity Piotr Fronczewski.

Co: Hamlet

Gdzie: Krakowski Teatr Scena Stu

Kiedy:
27.05.2012, godzina 16:00

Opis:
Opowieść o księciu Hamlecie – bowiem choć przejmująca, nie śmiem jej nazywać tragedią – ma w sobie dziwne ciepło, które rozjaśnia ją i przenika na wylot”. W Teatrze Stu po raz kolejny Hamlet stanie na scenie, by wypowiedzieć raz jeszcze najsłynniejsze pytanie w dziejach literatury: "Być albo nie być?" Po sukcesie "Hamleta" powstałego w 2000 roku, na 35. jubileusz istnienia Teatru, reżyser sięga po tekst raz jeszcze, by   ponownie odkryć jego niezniszczalne piękno, mądrość i nieprzemijalność.

Co: VA, PENSIERO... - Najpiękniejsze chóry operowe

Gdzie: spektakl grany w gmachu Filharmonii Łódzkiej (Łódź, ul. Narutowicza 22/24)

Kiedy:
26.05.2012, godzina 19:00

Opis:
W teatrze operowym wyjątkowe brzmienie dzieła muzycznego często nie byłoby tak spektakularne gdyby nie wkład artystów chóru. Właśnie dlatego Teatr Wielki w Łodzi pragnie zaprezentować specjalną kompilację najsłynniejszych partii chóralnych podczas koncertu Va, pensiero... – najpiękniejsze chóry operowe. Artyści Teatru Wielkiego w Łodzi pod kierownictwem Waldemara Sutryka wykonają fragmenty z dzieł zaliczanych do operowego kanonu, skomponowanych przez mistrzów opery włoskiej, rosyjskiej, francuskiej, polskiej i niemieckiej. W programie: kompozycje z Halki i Strasznego dworu Stanisława Moniuszki, Trubadura, Traviaty, Nabucca, Makbeta i Aidy Giuseppe Verdiego, Eugeniusza Oniegina Piotra Czajkowskiego, Kniazia Igora Aleksandra Borodina, Normy Vincenza Belliniego, Rycerskości wieśniaczej Pietra Mascagniego, Carmen Georgesa Bizeta, Don Pasquale Gaetana Donizettiego i Maskarada Arama Chaczaturiana. Partie solowe wykonają: Karolina Widenka (scena procesji w Rycerskości wieśniaczej Pietra Mascagniego), Marcin Ciechowicz (w pieśni Po nieszporach, przy niedzieli z Halki Stanisława Moniuszki), a w duecie wystąpią Joanna Łaniecka i Andrzej Staniewski z towarzyszeniem chóru Cyganek z Traviaty Verdiego.Opracowanie: Emilia Czaczkowska

Na podstawie: multikino.pl, cinema-city.pl, teatr6pietro.pl, rozrywka.resinet.pl,

juwenalia.uw.edu.pl, bialystokonline.p, wrocławnaszemiasto.pl, operalodz.com
Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Piątek 25.05.2012 (aktualizacja: 2012-05-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.