Weekend z MilionKobiet.pl

Zastanawiasz się, jak spędzić nadchodzący weekend? Skorzystaj z naszych propozycji!

propozycje kulturalne na weekend

ROZRYWKA

Co: Ogólnopolski Festiwal Butów w Krakowie

Gdzie: CH KROKUS w Krakowie

Kiedy: 5.06. – 21.06. 2012 r

Opis: FESTIWAL BUTÓW to wielkie wydarzenie promujące trendy światowej mody, a także przybliżające kulturową historię buta. W ramach festiwalu na terenie CH KROKUS powstanie wyjątkowa ekspozycja obuwia. Pojawią się na niej modele znanych projektantów z całego świata, nowoczesne projekty obuwia sportowego oraz historyczne przykłady butów począwszy od epoki Neolitu. Wystawę będzie można oglądać przez dwa tygodnie.

Co: SALSOTEKA w ms CAFE!

Gdzie: ul. Więckowskiego 36 w Łodzi

Kiedy: 8.06.2012

Opis:  "SALSOTEKA w ms CAFE" organizowana wspólnie ze szkołą tańca Project Salsa. SALSOTEKA to wyśmienita okazja do dobrej zabawy w rytmach latynoamerykańskich przebojów, o które jak zawsze zadba DJ Pablo M. Wyśmienite drinki i koktajle oraz doświadczeni tancerze co tydzień rozgrzewają nasz parkiet do czerwoności. Dla wszystkich gości przygotowaliśmy specjalne barowe promocje, oraz vouchery na darmową lekcję tańca do wyboru z szerokiej oferty zajęć proponowanych przez Project Salsa.


Co: Weekend zniżek z HOTem!

Gdzie: cała Polska

Kiedy: 09 - 10.06.2012

Opis: Nie kupiłaś jeszcze kostiumu kąpielowego? 9 i 10 czerwca będziesz miała okazję zrobić to taniej! W czerwcowym numerze magazynu HOT moda&shopping znajdziesz kupony rabatowe!

Więcej na temat akcji przeczytasz tutaj!

KINO

Tytuł filmu: Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej 2012 - mecz Polska-Grecja

Opis:  Sieć Multikino, godz. 18:00. Wzbogacając repertuar filmowy o dodatkowe elementy z obszaru sportowego, Multikino jako jedyna ogólnopolska sieć multipleksów oferuje widzom możliwość uczestniczenia w stadionowych rozgrywkach UEFA EURO 2012. W tym celu wcale nie będzie trzeba jechać do Warszawy, Gdańska czy Kijowa. Między 8 czerwca a 1 lipca wystarczy odwiedzić jedno z 25 kin Multikino, które dzięki współpracy z Telewizją Polską i Coca-Colą zaproponuje swoim widzom transmisje wszystkich rozgrywek w jakości HD. Mecze oglądane na żywo w  kinie dadzą dodatkowy dreszczyk emocji wywołany możliwością wspólnego kibicowania w atmosferze zbliżonej do tej panującej na stadionie.

Tytuł filmu: Królewna Śnieżka i łowca

Opis:  Twórcy filmu "Królewna Śnieżka i łowca" przedstawiają zapierającą dech w piersiach nową wizję legendarnej baśni, w której Kristen Stewart wciela się w jedyną na świecie osobę piękniejszą od złej królowej Ravenny (Charlize Theron), za co ta pragnie ją unicestwić. Okrutna władczyni nie przypuszcza jednak, że młoda kobieta stanowi zagrożenie dla jej korony, trenując sztuki walki z Łowcą o imieniu Eric (Chris Hemsworth), który kiedyś na rozkaz królowej miał ją pojmać.

Czytaj więcej na temat filmu!

Tytuł filmu: Koriolan

Opis: Debiut reżyserski jednego z najznakomitszych aktorów brytyjskich – nominowanego do Oscara za role w "Liście Schindlera" i "Angielskim pacjencie" Ralpha Fiennesa. "Koriolan" to najnowocześniejsza od czasu "Romea i Julii" Baza Luhrmana, ociekająca testosteronem ekranizacja dzieła Szekspira, ukazującego krwawą zemstę generała Kajusa Marcjusza na niewdzięcznych mieszkańcach Wiecznego Miasta, którzy pozbawiają go szans na objęcie najwyższej władzy w Rzymie. Wygnany i upokorzony przyłącza się do armii Wolsków pod wodzą Aufidiusza, by wspólnie przypuścić spektakularny atak na miasto, które haniebnie zdradziło swojego obrońcę. Premiera 8 czerwca 2012.

Tytuł filmu: Faceci w czerni 3 3D

Opis:  W filmie "Faceci w czerni 3", agenci J (Will Smith) i K (Tommy Lee Jones) cofają się w czasie. W trakcie swojej 15-letniej współpracy z agencją J widział już kilka niewytłumaczalnych rzeczy, ale nic - nawet kosmici - nie intryguje go tak bardzo jak jego sarkastyczny, małomówny partner. Kiedy stawką staje się życie K i los planety, agent J będzie musiał wrócić do przeszłości i uporządkować pewne sprawy. Odkryje, że istnieją tajemnice, o których K nigdy mu nie powiedział - tajemnice, które ujrzą światło dzienne, kiedy J połączy siły z młodym agentem K (Josh Brolin), aby uratować partnera, agencję i przyszłość rodzaju ludzkiego.

TEATR

Co: Ojciec Bóg

Gdzie: FIOLETOWE POŃCZOCHY, ul. Marszałkowska 56 w Warszawie

Kiedy:
  09.06.2012, godz. 19:30

Opis: Spektakl opowiada o tym, co dzieje się z mężczyzną, gdy rodzi mu się dziecko. Pokazuje relacje ojca z synem: kształtowanie się roli ojca, zaangażowanie w opiekę nad synem i wychowanie, reakcję na młodzieńczy bunt, uniezależnianie się syna i moment, gdy ojciec uświadamia sobie, że syn może go przerosnąć. Fascynujące jest oglądanie relacji rodzinnych z punktu widzenia ojca. Pomysł na sztukę polega na pokazaniu tych uniwersalnych rozterek na przykładzie niecodziennych bohaterów: Boga i jego Syna. Atrybuty boskie i ponadczasowe biblijne historie autorzy sztuki zestawili z problemami wynikającymi z konfliktu pokoleń, typowymi dla dzisiejszych mężczyzn. Wątki znane ze Starego i Nowego Testamentu zderzają się ze zjawiskami współczesnej cywilizacji.

Co: PEEP.show.benefis aktora

Gdzie: Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu

Kiedy:
  09-10.06.2012, godz. 20:00, duża scena

Opis: W 2012 roku z okazji zbliżających się 70. urodzin Michała Grudzińskiego Teatr Nowy zaprasza na "PEEPshow. benefis aktora". W naszym spektaklu życiorysy fikcyjne i autentyczne splotą się ze sobą z okazji wyjątkowej jubileuszowej gali. Zaprosimy widzów do podglądania kulis teatralnego życia.

Co: Seks nocy letniej

Gdzie: Teatr Bagatela im. T. Boya-Żeleńskiego w Krakowie

Kiedy:
10.06.2012, godz. 19:15

Opis: Legendarna opowieść Woody Allena w adaptacji scenicznej Jurgena Fischera, przekład Monika Muskała.
Opracowanie: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Na podstawie: multikino.pl, cinema-city.pl, teatrpolonia.pl

teatrnowy.pl, imprezy.gdzieco.pl

Źródło: MilionKobiet.pl


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 08.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.