Wielka Brytania: 30-letnia kobieta poddała się trwałej sterylizacji "na życzenie"

Holly Brockwell przez 4 lata walczyła o możliwość refundowanego ubezpłodnienia. Udało się. Od kilku dni kobieta nie może mieć dzieci. Poznaj powody jej kontrowersyjnej decyzji!

holly brockwell main.jpg

30-letnia Holly Brockwell z Londynu od kilku lat walczyła o możliwość bezpłatnej sterylizacji. Jako argumentu wyjaśniającego jej kontrowersyjną decyzję używała stwierdzenia, że nigdy nie chciała mieć dzieci i ten fakt nie ulegnie zmianie. - Nie wszystkie kobiety muszą być matkami - komentowała Brockwell.

Lekarze od lat odmawiali jej możliwości wykonania zabiegu, przekonując, ze jest młoda i wiele w jej życiu może się jeszcze zmienić. Poza tym, Brytyjka jest w pełni zdrowa i ubezpładnianie takiego organizmu to rzecz nie tylko niespotykana, ale i kontrowersyjna, zwłaszcza, porównując jej sytuację do sytuacji wielu kobiet, które, choć bardzo pragną, nie mogą mieć dzieci.

Ze względu na liczne kontrowersje wokół swojej decyzji, Holly Brockwell stała się w Wielkiej Brytanii swego rodzaju "lokalną celebrytką" - pojawiała się nawet w telewizji śniadaniowej i odpowiadała o swojej walce o ubezpłodnienie, czym wywoływała skrajne emocje wśród brytyjskich widzów. 

Kobieta przez cały czas twierdziła też, że obawa przed zajściem w ciążę wywołuje u niej comiesięczny, psychologiczny stres, którego mogłaby uniknąć, gdyby miała możliwość poddać się zabiegowi.


Photoshoot hair!

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Holly Brockwell (@hollybrocks)

Holly Brockwell na Instagramie (źródło: instagram.com/hollybrocks)


Po nagłośnieniu sprawy i kilkuletniej walce o sterylizację, ostatecznie, kilka dni temu Brytyjka została poddana operacji ubezpłodnienia. - Ciągle czuję się nieco odurzona i obolała, ale jestem też w euforii, bo wiem, że już nigdy na pewno nie będę mieć dziecka - komentuje zabieg w sieci. 

Jak sama twierdzi, jej decyzja była podyktowana wieloletnimi, dogłębnymi przemyśleniami. Kobieta dodaje również, że ma wiele celów do osiągnięcia w życiu i nie zamierza tracić czasu, energii i pieniędzy na wychowywanie dzieci. 

Rodzina i partner Brytyjki popierają jej decyzję. Jak dodaje Brockwell, jej mama sama chciała podjąć podobną decyzję tuż po urodzeniu małej Holly, jednak jej ówczesny partner namówił ją na urodzenie mu dzieci. Decyzję kobiety popiera również jej babcia, która w tragiczny sposób straciła wcześniej 30-letniego syna. 

Barceloneta beach :) #selfietourbus #holidayspam

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Holly Brockwell (@hollybrocks)

Holly Brockwell na Instagramie (instagram.com/hollybrocks) 


Poglądy kobiety i jej rodziny wywołują skrajne emocje. Wiele osób pisze do Brytyjki na pośrednictwem Twittera zarzucając jej egoizm, a nawet niezdolność do miłości. Pojawiają się też jednak głosy pozytywne, pochwalające postawę Brytyjki.

Co sądzisz o takiej sterylizacji? Myślisz, że kobieta, mając takie poglądy, postąpiła słusznie, czy będzie kiedyś żałować swojej decyzji? 

źródło: Dailymail

zdjęcia: Instagram Holly Brockwell (instagram.com/hollybrocks)

Ważny temat: Dlaczego nie możesz zajść w ciążę?  

Zobacz też:Dodał(a): Natalia Fijał , Wtorek 17.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (9)

Awatar
Anonim
Jeśli ona myśli, że po sterylizacji będzie wyglądała tak samo - to się myli; już rozpoczęła proces starzenia organizmu. Wysterylizowałam swoją suczkę i ta już w wieku 10 lat przypomina 15 letniego psa./ JaMyszka
Dodano: 2016-05-26 19:27:10 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja miałam przymusową sterylizacje w wieku 12 lat a ta się o to starała to dopiero głupota...
Dodano: 2016-05-22 12:58:04 Zgłoś nadużycie
Anonim
I super to sie nazywa odpowiedzialność, a nie potem robic aborcje czy porzucac dzieci lub sie nad nimi znecac, bo sie ich nie chcialo.
Dodano: 2016-05-22 11:28:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
Cóż, jestem matką i w życiu nie podjęłabym decyzji związanej ze sterylizacją ale każda kobieta jest inna. Faktycznie nie każda kobieta jest stworzona do bycia matką. Po co miałoby jej się później urodzić dziecko, które mogłoby nie być przez nią kochane?
Dodano: 2016-05-18 12:14:19 Zgłoś nadużycie
Anonim
Matka;Kazdy ma prawo tak zyc jak chce i nic nikomu do tego.skoro nie chce miec dzieci to dobrze zrobiła.
Dodano: 2016-05-18 11:42:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
To powinna być każdego osobistą decyzją i jeśli będzie żałować to ona a nikt inny. Ja osobiście długo starałam się o dziecko ale uważam że jak ktoś nie chce to nie powinien ich mieć.
Dodano: 2016-05-18 09:24:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
Lepiej tak, niż aborcja lub porzucenie lub zabicie narodzonego już dziecka.
Dodano: 2016-05-18 08:11:33 Zgłoś nadużycie
Anonim
To ,że zdecidowna się na taki krok to jest jej decyzja,bo jej życie, czy może tej decyzji żałować ,może ale to już nie nasza sprawa:))
Dodano: 2016-05-17 23:29:59 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przeznaczenie niszczy nas na dwa sposoby: odmawia spełnienia naszych życzeń albo je spełnia.
Dodano: 2016-05-17 13:04:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×