Zastanawiasz się, dlaczego znowu ktoś usunął Cię z grona znajomych na Facebooku? My już wiemy!

Jakie są główne powody "pozbywania się" znajomych na Facebooku?

wyrzucajaznajomi.jpg

Z Facebooka korzystamy praktycznie przez cały dzień... Jednak nie zawsze utrzymujemy kontakt z wirtualnymi przyjaciółmi. Pewnie każdej z nas zdarzyło się "usunąć" jednego ze znajomych na Facebooku. Dlaczego to robimy i jak prowadzić swój profil, aby nie zostać "usuniętą"? Okazuje się, że najważniejszym powodem usuwania znajomych wcale nie są osobiste doświadczenia, czy brak kontaktu, a... treści polityczne udostępniane na tablicy.

INTERNETOWA ZAZDROŚĆ 

Przedstawiciele firmy Sunshine postanowili przeprowadzić badania, w których wzięło udział ponad dwa tysiące Brytyjczyków. Uczestników eksperymentu zapytano, dlaczego najczęściej rezygnują z internetowych znajomości. Aż 28 procent badanych przyznało, że do usunięcia kogoś z grona znajomych przekonywały ich różnice w poglądach politycznych. Brak kontaktu wymieniano dopiero na drugim miejscu. 5 procent uczestników przyznało, że taki krok był wywołany rozstaniem z partnerem- nie chodzi tutaj tylko o usunięcie byłego partnera, ale również osób z jego otoczenia. 

Zanim usuniesz kogoś z grona znajomych, zastanów się, czy faktycznie musisz decydować się na tak radykalne kroki. Od jakiegoś czasu na Facebooku istnieje możliwość ukrywania postów, które nas nie interesują. Taki sposób na "pozbywanie się" treści zamieszczanych przez nielubianych znajomych staje się coraz bardziej popularny!

Co ciekawe, według tych samych badań, na ukrycie znajomego decydujemy się głównie przez... zazdrość! Przyznało to aż 88 procent badanych. 21 procent uczestników badania przyznało, że drażnią ich zdjęcia i filmy z wakacji znajomych.

Też tak masz?

Zdjęcie: iStock

Źródło: Independent.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 03.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×