Znana fotograf rozpoczęła walkę z Instagramem. O co chodzi?

Zdjęcie sześcioletniej dziewczynki wywołało burzę w Internecie. Dlaczego?

foto instamain.jpg

Cass Bird zajmuje się fotografią od wielu lat. Na swoim koncie ma wiele prestiżowych sesji dla znanych magazynów. Prywatnie jest matką dwójki dzieci, które również zdarza jej się fotografować. Jednak jej ostatnie zdjęcie nie przypadło do gustu użytkownikom instagrama- po wielu zgłoszeniach administratorzy postanowili je usunąć. Zdjęcie przedstawia 6-letnią córkę kobiety, pozującą w biustonoszu swojej mamy. Zdjęcie podobno narusza regulamin instagrama. Artystka jest zszokowana tym, jak negatywne emocje wywołała fotografia. Po raz pierwszy na swój profil wrzuciła ją 29 lipca, jednak szybko została skasowana. Kobieta spróbowała dodać zdjęcie jeszcze dwa razy, jednak za każdym razem było usuwane przez administratorów. Po jakimś czasie spróbowała jeszcze raz i do dzisiaj zdjęcie widoczne jest na jej profilu.


Po tym, jak w piątek wieczorem umieściłam zdjęcie na instagramie i zostało ono zablokowane, postanowiłam dodać dwa kolorowe emotikony na klatce piersiowej mojej córki. Wydało mi się to nieodpowiednie, bo naklejki przyciągały uwagę w miejsce, które nie było przedmiotem zdjęcia. Jak dotąd fotografia nie została ani zablokowana, ani usunięta, ani zgłoszona – powiedziała  fotograf Cass Bird "Time".


Kobieta cały czas zastanawia się, czy gdyby na instagramie znalazło się to samo zdjęcie, jednak z jej synem w roli głównej, czy wywołałoby taką samą burzę. Głos w sprawie zabrał rzecznik instagrama, który poinformował, że chodzi jedynie o kwestie bezpieczeństwa. Jego zdaniem zdjęcia półnagich dzieci nie powinny w ogóle pojawiać się w serwisie.

Fotografka próbuje cały czas dodać zdjęcie od nowa. Zdjęcie  z kolorowymi emotikonami zniknęło, a na jego miejscu pojawiła się pierwotna wersja zdjęcia. Administratorzy nie zdążyli jeszcze zareagować. Czy zdjęcie w takiej wersji zostanie już w sieci, czy będzie jednak ocenzurowane? 

 

 

Co o tym sądzisz? Czy fotografka ma rację, próbując walczyć z internetową cenzurą, czy być może niepotrzebnie publikuje takie zdjęcia? Czekamy na komentarze. 


Zdjęcie: Instagram.com/cassblackbird 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 19.10.2016 (aktualizacja: 2016-10-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
a moim zdaniem artystyczny wymiar zdjęcia jest ok, ale do galerii a nie na instagram dla debili
Dodano: 2016-10-23 19:37:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
Paskudne zdjęcie zalatujące pedofilią
Dodano: 2016-10-21 13:51:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×