Zrób własny kalendarz adwentowy - to naprawdę proste!

Święta zbliżają się coraz bardziej, a my jak zawsze w natłoku codziennych spraw nagle zorientujemy się, że to już. Może warto wczuć się w klimat i zacząć odliczać dni?

Kalendarz adwentowy - zrób go sama, to bardzo proste

Kalendarz adwentowy - zrób go sama, to bardzo proste

Odliczanie do świąt można już zacząć z czystym sumieniem. Kalendarz adwentowy świetnie się do tego nada. Te które zazwyczaj można kupić w sklepach to zwykłe bombonierki z czekoladką na każdy dzień. Może tym razem warto zrobić coś ciekawego, nowego i oryginalnego?

Kalendarz adwentowy, który zrobisz sama może okazać się nie tylko świątecznym zegarem odliczającym dni do wigilii, ale także świetną ozdobą w Twoim mieszkaniu. Jego zrobienie jest naprawdę bardzo proste, a efekt może Cię miło zaskoczyć. 

Taka propozycja będzie także świetną zabawą dla całej rodziny. W kieszonkach kalendarza można ukryć nie tylko słodkości, ale także ulubione cytaty, czy małe upominki na każdy dzień.  

Przygotuj:

stary jasny sweter
papiery ozdobne z różnymi motywami świątecznymi
tekturę
24 tekturki z papieru toaletowego
klej
nożyczki

 

Jak zrobić adwentowy kalendarz?

1. Przyłóż stary sweter do przygotowanej tektury i odmierz go tak, by ją otulił, naciągnij tak, by swobodnie przykleić końce swetra z drugiej strony tektury. Jeśli nie masz swetra, możesz użyć papieru ozdobnego lub jakiegokolwiek innego materiału, który będzie stanowił tło dla Twojego kalendarza.

2. Każdą przygotowaną tekturkę z papieru toaletowego obklej ozdobnym papierem. Jeśli masz na tyle różnych wzorów możesz każdy tydzień na swoim kalendarzu wyróżnić innym rodzajem papieru ozdobnego.

Zobacz także: JAK ZROBIĆ ŚWIĄTECZNĄ CHOINKĘ Z MAKARONU?

3. Następnie z przygotowanych i oklejonych rolek stwórz kieszonki. Zrobisz to spinając ze sobą jeden bok. W tak sposób przygotuj wszystkie 24 tekturki z papieru toaletowego.

4. Zrobione kieszonki wystarczy teraz ponumerować. Możesz wziąć zwykłego markera i napisać na każdej cyfrę, którą ma symbolizować, albo kupić w sklepie papierniczym gotowe numerki do przyklejenia.

5. Każdą kieszonkę przyklej teraz w odpowiedniej kolejności do przygotowanej wcześniej tektury.

Zobacz też: JAK ZROBIĆ ŚNIEGOWĄ KULĘ? TO NAPRAWDĘ BARDZO PROSTE 

Oto pomocna instrukcja:

Kalendarz adwentowy - zrób go sama, to bardzo proste

Jak wykonać kalendarz adwentowy?

 Przygotowaną przez nas propozycję możesz dowolnie modyfikować. Zamiast papieru użyć wstążek, materiałów i dodać wiele innych ozdób. Wykorzystaj swoją wyobraźnię i przede wszystkim baw się przy tym bardzo dobrze!

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com/YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 27.11.2014 (aktualizacja: 2014-11-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×