Życzenia świąteczne - jak i co powiedzieć?

Składanie życzeń świątecznych to problem dla wielu z nas. Mamy dla was kilka cennych rad, które pomogą wam się z tym uporać raz na zawsze.

jak_składać_życzenia_świąteczne_2014.jpg

Życzenia świąteczne - jak i co powiedzieć?

Świąteczne życzenia - wielu z nas ma z nimi prawdziwy problem. Nie wiemy co życzyć swoim najbliższym i w ogóle jak się do tego zabrać. To wywołuje u nas stres i zniechęcenie, co odbiera świętom magię i radość. Mamy dla was zatem kilka rad, które pomogą uporać się z tym problemem.

Dostosuj życzenia do osoby

Ważne jest to komu składamy życzenia świąteczne. Jeśli jest to ktoś z kim na co dzień nie utrzymujemy kontaktu nasze życzenia powinny być raczej ogólne i bardzo tradycyjne. Nie ma w nich nic złego. Wielu ludzi uważa, że takie ogólne tradycyjne życzenia są sztuczne i mówione na siłę, a to nie jest prawda. Każde życzenia mają być po prostu wyrazem życzliwości wobec drugiej osoby i to jest tak naprawdę ich celem, a nie to, by wszystkie się od razu spełniły. Liczy się fakt składania życzeń.

Zobacz też: KLASYCZNY MAKIJAŻ NA ŚWIĘTA 

Jeśli jednak składasz życzenia bliższej osobie, może warto zastanowić się chwilkę nad czymś bardziej indywidualnym. Skoro znasz kogoś, to wiesz z czym się zmaga, jakie ma problemy w życiu i czego naprawdę potrzebuje. Zatem zamiast mówienia ogólnego "zdrowia, szczęścia..." może warto odnieść się do jakichś faktów, na których danej osobie zależy i złożyć życzenia z tym związane.

Życzenia składane nieosobiście

Każdy z nas chciałby się czuć wyjątkowo. Jeśli nawet składamy życzenia osobie, która nie jest nam bliska, warto życzeniom nadać indywidualny akcent. Oczywiście od nas będzie to wymagało więcej wysiłku, ale w końcu mamy Święta Bożego Narodzenia i chcemy zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka.

jak_składać_życzenia_świąteczne_2014_2.jpg

Czasem nie trzeba układać poematów, wystarczą proste życzenia

Dlatego jeśli wysyłasz życzenia mailem, sms-em, czy innym nieosobistym sposobem, warto zadać sobie trud i nawet jeśli wysyłamy te same życzenia do wszystkich, na początku wiadomości zwrócić się imiennie do każdego. Wtedy osoba otrzymująca życzenia będzie wiedziała, że choć przez chwilę pisząc życzenia ktoś o niej pomyślał. Dziś zabawne życzenia w formie wierszyków mogą oczywiście rozśmieszyć, ale niestety traktowane są zazwyczaj nie jako objaw życzliwości, ale jako spełnienie obowiązku. Dodając ten niewielki akcent można zniwelować takie wrażenie. Wystarczy tak niewiele, jedynie dodać coś od siebie.

 

Nie zawsze trzeba "życzyć"

Utarło się, że skoro składamy życzenia to przecież musimy czegoś życzyć... To nie jest prawda. Czasem na siłę próbujemy wymyślić kolejne pozycje, których możemy "życzyć", a czasem, zwłaszcza gdy łamiemy się opłatkiem z najbliższymi nam osobami, całkiem inne słowa przyniosłyby wiele radości. 

Zobacz też: JAK SIĘ UCZESAĆ NA WIGILIĘ? 

Zamiast mówić ogólną formułkę warto powiedzieć coś naprawdę od siebie, co niekoniecznie musi zaczynać się od "Życzę...". Może ktoś bardziej potrzebuje usłyszeć, że wszystko się ułoży, że go wspierasz i że nie musi się tak bardzo martwić, bo dana sprawa się rozwiąże. Może Twój nabliższy członek rodziny chciałby poczuć się potrzebny, być zauważony i kiedy podczas życzeń pokażesz, że dostrzegasz wysiłek lub podziwiasz dokonania, sprawisz drugiej osobie znacznie większą radość niż po raz kolejny życząc jej szczęścia, zdrowia i pomyślności

Czasem naprawdę nie potrzeba wiele i zamiast na siłę wymyślać czego chcemy życzyć drugiej osobie, może wystarczy w ten szczególny czas podczas życzeń powiedzieć "Dobrze, że jesteś. Kocham Cię".

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 24.12.2014 (aktualizacja: 2014-12-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×