Zależy Ci na świeżym powietrzu w domu? Przygarnij kota!

Kot to nie tylko wspaniały przyjaciel, ale również... sprawdzony "oczyszczacz" powietrza!

kotkotkotkotko.jpg

Powietrze w naszych mieszkaniach jest coraz bardziej zanieczyszczone. Jeśli cały czas boli Cię głowa, nie możesz się skupić, czujesz się senna i ociężała, prawdopodobnie wdychasz szkodliwe substancje! Powietrze w domu oczyścisz nie tylko za pomocą wielu roślin i profesjonalnych oczyszczaczy, ale również... futrzaka, który pochłania szkodliwe zapachy. Jak to możliwe?

Naukowcy z Uniwersytetu w Sztokholmie przeprowadzili badania na kotach domowych. Okazało się, że zwierzaki wchłaniają tzw. uniepalniacze bromowane, czyli chemikalia dodawane do naszych mebli czy sprzętów agd. Mimo że są pozornie niewidoczne, potrafią przetrwać w powietrzu nawet kilkanaście lat, szkodząc naszemu zdrowiu! Okazuje się, że nawet jeśli w naszym domu nie ma już sprzętów z uniepalniaczami, mogą występować w kurzu.

Substancje te są powodem chorób tarczycy, a także problemów hormonalnych. Szkodzą nie tylko ludziom, ale i zwierzętom!Na ich działanie narażone są głównie małe dzieci, które każdy element domowego wyposażenia muszą dokładnie zbadać, czasami nawet biorąc do ust. 

Nie oznacza to, że koty nie cierpią z powodu swoich "pochłaniających" zdolności- wręcz przeciwnie. Zwierzaki, podobnie jak ludzie, bardzo często są narażone na choroby tarczycy, swoją obecnością w domu chronią jednak najmłodszych. Dodatkowo, koty to niezwykle czyste, przyjacielskie i ciekawe stworzenia, które świetnie dogadują się z dziećmi.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 01.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×