4 ciekawe zastosowania piwa (poza tym najbardziej znanym)

Zobaczcie, do czego możecie wykorzystać piwo, jeśli nie do picia.

zastosowania-piwa.jpgPiwo - nazywane przez niektórych napojem bogów, złocisty trunek z bąbelkami, synonim dobrej zabawy w towarzystwie jest dziś bohaterem naszego kolejnego tekstu.

Tym razem mamy dla Was kilka podpowiedzi, do czego możecie wykorzystać piwo, jeśli nie do picia. Na pewno nieraz znalazłyście się w takiej sytuacji, że otworzyłyście puszkę czy butelkę wypełnioną pod kapsel czy korek piwem i raptem przypomniałyście sobie, że nie możecie go wypić (bo np. musicie jeszcze gdzieś jechać samochodem) albo najzwyczajniej w świecie straciłyście na nie ochotę. W takiej sytuacji możecie się trunkiem z kimś podzielić albo wykorzystać któreś z ciekawych i skutecznych zastosowań tego złocistego napoju.  

 Zobacz także: 6 zastosowań skórki od banana, o których nie miałaś pojęcia

OTO 4 CIEKAWE POMYSŁY JAK WYKORZYSTAĆ PIWO:

 • ODŻYWKA DO WŁOSÓW: jeśli chcesz przywrócić swoim włosom blask, zmieszaj 3 łyżki piwa w 1/2 szklanki z ciepłą wodą. Umyj włosy szamponem a następnie wetrzyj we włosy piwną odżywkę. Pozostaw na ok. 5 minut po czym spłucz letnią wodą. 

 • PRZECIW PLAMOM Z KAWY CZY HERBATY: jeśli na dywanie czy ubraniach pozostały Ci plamy z kawy czy herbaty, wetrzyj w nie kilka kropli piwa i potrzyj delikatnie zaplamione miejsca. 

 • ZMIĘKCZENIE MIĘSA: mięso wymoczone w piwie godzinę czy noc przed pieczeniem będzie miękkie i soczyste. 

 • DO ROŚLIN: rośliny będą rosły szybciej, jeśli będziesz je podlewała piwem rozcieńczonym z wodą. 

   Zobacz także: Jak dobrać piwo do posiłku?

   Źródło: MilionKobiet.pl
   Foto: Thinkstock   Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 31.03.2016 (aktualizacja: 2016-04-13)
   Ocena:

   Dodaj komentarz

   Wszystkie komentarze

   Awatar

   Zobacz również

   ×
   • Jak szybko pozbyć się opryszczki?

    Domowe sposoby na opryszczkę

    Jesteś jedną z tych kobiet, które raz na jakiś czas muszą zmagać się z opryszczką wargową? Ten wstydliwy problem, który psuje nasze dobre samopoczucie, można w łatwy sposób wyleczyć… czytaj więcej

   • Szminka zrobiona w domu? Czemu nie!

    Domowe sposoby na kosmetyki

    Ile razy nie zdążyłaś uzupełnić swoich kosmetyków o ulubione produkty? Ile razy spowodowało to, że wyszłaś z domu bez makijażu, czując się niepewnie? Mamy dobrą wiadomość. Podczas… czytaj więcej