5 nietypowych zastosowań proszku do pieczenia

Do czego jeszcze można użyć proszku do pieczenia, jeśli nie do ciasta?

zastosowanie-proszku-do-pieczenia.jpgProszek do pieczenia ma w domu każda kobieta, która od święta lub trochę częściej piecze ciasta. Bez niego nie wyjdzie żaden dobry biszkopt - to pewne! Czy zastanawiałyście się kiedyś, do czego jeszcze można użyć tego białego pyłku, jeśli właśnie nie do wypieków?

 Zobacz także: Nietypowe zastosowania kawy

Okazuje się, że proszek do pieczenia ma jeszcze kilka ciekawych zastosowań, o których mało kto wie. Sprawdźcie, czy wiedziałyście o wszystkich! 

  • NA PRZYPALONY GARNEK: Jeśli kulinarne eksperymenty zakończyłyście spalonym garnkiem - nic nie jest stracone, można go jeszcze uratować. Wystarczy, że wlejecie do garnka wodę, wsypiecie proszek do pieczenia i będziecie ten miks gotować przez ok. 20 minut. Po przypaleniu nie będzie śladu!

  • NA BRZYDKI ZAPACH W ZMYWARCE: Jeśli z Waszej zmywarki wydobywa się brzydki zapach, za każdym razem, kiedy ją otworzycie - możecie usunąć tę nieprzyjemną woń. Wystarczy, że posypiecie dno zmywarki proszkiem do pieczenia. 
  • NA MRÓWKI: Jeśli macie problemy z wytępieniem mrówek, posypcie ścieżki, po których wędrują proszkiem do pieczenia. 

  • NA POŻÓŁKŁE FIRANKI: Jeśli Wasze firanki zszarzały lub zżółkły, dodajcie do prania proszek do pieczenia. Ich dawna biel powinna powrócić. 

  • NA BRUDNE NACZYNIA: Jeśli masz problem z umyciem naczyń, bo mocno przywarły do nich resztki jedzenia - dodaj do płynu do mycia naczyń proszek do pieczenia. Z taką miksturą zabrudzenia powinny łatwiej schodzić. 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 30.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×