6 zastosowań skórki od banana, o których nie miałaś pojęcia

Wybielanie zębów, nawóz do kwiatów, kompres na siniaki i polerka do srebra to tylko niektóre pomysły!

zastosowania-skorki-od-banana.jpgBanany to bardzo lubiane przez Polaków owoce. Nic dziwnego - są słodkie, nie trzeba (choć jest to zalecane) ich myć przed jedzeniem a do tego są dostępne cały rok - czy to lato, czy to zima! Jeśli zawsze obierałyście banana ze skórki i w oczekiwaniu aż będziecie mogły w ten żółty owoc wbić swoje zęby, wyrzucałyście skórkę do kosza, może to przeczytaniu tego tekstu zmienicie swoje przyzwyczajenie. Oczywiście, możecie zajadać się bananami do woli, ale oszczędźcie skórkę - okazuje się bowiem, że może mieć ona wiele zastosowań. Można ją wykorzystać na co najmniej sześć sposobów, a jeśli dobrze poszukacie w sieci, to na pewno znajdziecie jeszcze więcej pomysłów! 

Zobaczcie, jak możecie wykorzystać skórkę od banana - czy to w pracach i porządkach domowych, czy w celu poprawy swojego zdrowia i urody. 

 Zobacz także: Nietypowe zastosowania kawy

Oto 6 pomysłów jak wykorzystać skórkę od banana:

 • WYBIELANIE ZĘBÓW: Obierz dojrzałego banana ze skórki. Pocieraj wewnętrzną stroną skórki umyte wcześniej zęby. Zabieg powinien trwać ok. 5 minut. 

 • CZYSZCZENIE LIŚCI KWIATÓW DONICZKOWYCH: Przecieraj każdy liść wewnętrzną stroną skórki od banana. W ten sposób oczyścisz kwiaty z kurzu i zanieczyszczeń. 

 • NAWÓZ DO KWIATÓW: Przygotuj duże naczynie. Wlej do niego wodę i wrzuć skórki bananów. Bananową wodę stosuj do podlewania kwiatów. 

 • NA SINIAKI: Umieść skórkę od banana na siniaku. Dzięki temu powinnaś się go szybciej pozbyć. 

 • CZYSZCZENIE SKÓRY: Przetrzyj skórzane buty, pasek czy torebkę wewnętrzną stroną skórki od banana a następnie wypoleruj suchą szmatką. 

 • POLEROWANIE SREBRA: Przecieraj srebrne rzeczy skórką od banana. Powinny błyszczeć!

Zobacz także: Kilka pomysłów jak wykorzystać proszek do pieczenia

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Niedziela 01.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
 • Jak szybko pozbyć się opryszczki?

  Domowe sposoby na opryszczkę

  Jesteś jedną z tych kobiet, które raz na jakiś czas muszą zmagać się z opryszczką wargową? Ten wstydliwy problem, który psuje nasze dobre samopoczucie, można w łatwy sposób wyleczyć… czytaj więcej

 • Szminka zrobiona w domu? Czemu nie!

  Domowe sposoby na kosmetyki

  Ile razy nie zdążyłaś uzupełnić swoich kosmetyków o ulubione produkty? Ile razy spowodowało to, że wyszłaś z domu bez makijażu, czując się niepewnie? Mamy dobrą wiadomość. Podczas… czytaj więcej