Automatyczne ekspresy do kawy - aromatyczna kawa na wyciągnięcie ręki

Jak wybrać najlepszy model?

kawa-cappuccino-z-ekspresu-automatycznego.jpg

Każda z nas marzy, by o poranku czekała na nią filiżanka intensywnej i aromatycznej kawy. Wierzymy, że dzień rozpoczęty tym napojem musi być udany. Regularnie przekonują nas o tym książki, filmy i wszechobecne reklamy kawy. Niestety kupując nawet najdroższą i (według zapewnień producentów) najlepszą kawę, napój przyrządzany w domu nawet trochę nie przypomina tego serwowanego w kawiarniach. W sieci roi się od przepisów pomocnych w przygotowaniu aromatycznego naparu, jednak rozwiązaniem zagadki jest przede wszystkim dobry automatyczny ekspres do kawy oraz ziarna wysokiej jakości. Takie połączenie gwarantuje nam szybkie i nieskomplikowane przygotowanie pobudzającego napoju, kiedy tylko mamy na niego ochotę.


Automatyczne ekspresy do kawy

W sprzedaży znajduje się wiele urządzeń przeznaczonych do przygotowywania kawy, jednak jednymi z najlepszych są bez wątpienia automatyczne ekspresy do kawy (sprawdź m.in. na www.krups.com.pl). Taki sprzęt jest niezbędnym wyposażeniem każdej szanującej się kawiarni i restauracji, jednak coraz częściej gości także w naszych domach, pozwalając cieszyć się pyszną kawą zawsze wtedy, gdy tego chcemy. Niewątpliwą zaletą automatycznego ekspresu do kawy jest to, że naciskając jeden guzik, w ciągu kilku minut, otrzymujemy aromatyczny i pobudzający napój. Prawie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki.Zalety automatycznych ekspresów do kawy

Nowoczesne automatyczne ekspresy do kawy nie tylko parzą doskonałą kawę, ale także posiadają wiele funkcji ułatwiających ich obsługę. Przede wszystkim zdecydowana większość z nich jest wyposażona w panel LCD z menu w wielu językach i prostymi instrukcjami, dzięki czemu przygotowanie ulubionego napoju wymaga od nas po prostu naciśnięcia odpowiedniego guzika. Ponadto urządzenia są skonstruowane w sposób umożliwiający ich samoczyszczenie się, dlatego nie musimy tracić czasu na skomplikowane procedury oczyszczania ekspresu. Dodatkowo większość z nich posiada specjalne pojemniki na mleko, dzięki czemu nie trzeba osobno podgrzewać i spieniać śmietanki. Wszystko robi za nas ekspres. Warto zwrócić także uwagę na to, że niemal każdy automatyczny ekspres do kawy jest wyposażony w specjalny filtr do wody, który zapewnia użycie krystalicznie czystej wody, a to z kolei sprawia, że kawa, którą pijemy, ma niesamowicie intensywny, niczym niezakłócony smak i aromat.

Niewątpliwym atutem nowoczesnych ekspresów jest także ich kompaktowość i niebanalny design. Urządzenia zostały bowiem zaprojektowane tak, by nie zajmować zbyt wiele miejsca (a jednocześnie mieścić w sobie wszystkie niezbędne elementy i funkcje) i być ozdobą naszego mieszkania. Ponadto jedną z większych zalet automatycznych ekspresów do kawy jest ich wielofunkcyjność. Urządzenia są zaprogramowane w sposób umożliwiający przygotowanie od kilku do kilkunastu rodzajów kawy. Wszystko za pomocą jednego guzika! Producenci ekspresów zapewniają, że sprzęt jest w stanie przygotować nawet siedemnaście typów napojów, zatem kupując porządny automatyczny ekspres do kawy, możemy cieszyć się w domowym zaciszu kawą jak z kawiarni (albo jeszcze smaczniejszą!).Za co płacimy, kupując automatyczny ekspres do kawy?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy ekspres do kawy musi aż tyle kosztować. Trzeba bowiem przyznać, że chyba jedyną wadą automatycznego ekspresu do kawy jest jego cena. Za sprawdzone urządzenie zapłacimy od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Warto jednak zaczekać z kupnem ekspresu i nie wybierać tego najtańszego, ponieważ to inwestycja na lata, dlatego nie trzeba się spieszyć. Zanim udamy się do sklepu, powinniśmy też sprawdzić opinie o urządzeniu i zastanowić się, z jakich funkcji będziemy najczęściej korzystać. Nie musimy przecież inwestować w sprzęt zdolny do parzenia kawy na dziesięć sposobów, skoro jesteśmy tradycjonalistami i pijemy wyłącznie małą czarną. Jeśli jednak budżet nam na to pozwala, warto zrezygnować z setek funkcji na rzecz systemu, który ułatwia utrzymanie ekspresu w czystości. Jeśli mamy taką możliwość, powinniśmy rozważyć kupno urządzenia z wbudowanym pojemnikiem na mleko i spieniaczem. To zdecydowanie ułatwi przyrządzenie białej kawy. Ponadto zapytajmy fachowca o parametry, które zapewnią sprawne działanie ekspresu i dadzą nam pewność, że urządzenie nie będzie się psuło. Koniecznie zapytajmy o gwarancję! Pamiętajmy, że słono płacimy za naprawdę dobrą jakość, dlatego ekspres musi działać bez zarzutu!


Kupując automatyczny ekspres do kawy, pamiętajmy, że lepiej zapłacić więcej i mieć pewność, że urządzenie będzie nam służyć przez długie lata. Nie warto kupować niesprawdzonego sprzętu. Jeśli domowy budżet nie pozwala na zakup wymarzonego ekspresu, zaczekajmy i spróbujmy odłożyć brakującą sumę, a na pewno nie pożałujemy. Przed pójściem do sklepu nie zapominajmy o sprawdzeniu opinii w Sieci oraz o porównaniu wszystkich parametrów urządzenia.

zdjęcie: mat. prasowe 
Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 29.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Na początek włoska kawiarka z me spokojnie wystarcza do porannej świetnej kawki na balkonie ;)
Dodano: 2016-09-15 15:50:58 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×