Bratki na balkonie - jak o nie dbać?

Wszystko, co powinnyście wiedzieć zanim zdecydujecie się kupić takie kwiatki na balkon.

bratki.jpgSezon na bratki właśnie się rozpoczął! Na bazarkach i w sklepach ogrodniczych możecie zobaczyć pełen wysyp tych pięknych kwiatków - w przeróżnych wersjach kolorystycznych. 

Bratki można uprawiać zarówno w przydomowym ogródku, jak i na balkonie. Są mało wymagające, niedrogie (za sadzonkę bratków w doniczce trzeba zapłacić ok. 2-3 zł), za to mają w sobie bardzo dużo uroku. Jeśli się na nie zdecydujecie, to raczej nie powinnyście żałować. Te kwiatki naprawdę dają się lubić. 

 Zobacz także: Co zrobić, żeby tulipany szybko nie więdły?

Zobaczcie, jak dbać o bratki w doniczce na balkonie - jakie lubią stanowisko i jak należy je podlewać. Jednym słowem - wszystko, co powinnyście wiedzieć zanim zdecydujecie się na zakup tych kwiatków na balkon. 

1. JAKIE STANOWISKA NAJBARDZIEJ LUBIĄ BRATKI?

Bratki lubią jasne miejsca - najlepiej powinny rosnąć posadzone od strony wschodniej lub zachodniej, gorzej od północnej, gdzie narażone są na słońce padające niemal przez cały dzień a najgorzej - od południowej, gdyż przez cały dzień będą właściwie w cieniu. 

Bratki nie przepadają za skrajnościami - zarówno za upałami, jak i przymrozkami.  

Zobacz także: Hiacynt w domu - jak o niego dbać?

2. JAK PODLEWAĆ bratki??

Bratki lubią umiarkowanie wilgotną ziemię. Nie powinnaś jednak dopuścić do tego, by ziemia całkowicie wyschła lub była zbyt mokra - należy stale kontrolować wilgotność podłoża. 

Najlepiej podlewać bratki rano lub wieczorem - w żadnym razie w ciągu dnia. Należy też zwracać uwagę, by podlewać ziemię, a nie liście czy kwiaty.  

Zobacz także: Co zrobić, żeby wiosna w domu trwała dłużej?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 12.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×