Cegła na ścianie - tak czy nie? Oto wady i zalety najnowszego trendu w aranżacji wnętrz

Coraz częściej we wnętrzach możemy zauważyć cegłę, jako element dekoracyjny. Jakie są zalety takiego urządzenia, a jakie niesie to za sobą wady?

cegła we wnętrzu.jpg

Cegła na ścianie - tak czy nie? Oto wady i zalety najnowszego trendu w aranżacji wnętrz

Nasze domu i mieszkania wyglądają coraz bardziej oryginalnie. Coraz częściej otwieramy się na nowe trendy wnętrzarskie i chcemy, by miejsce, w którym mieszkamy odzwierciedlało nasz charakter i styl życia.

Jednym z trendów, który coraz częściej pojawia się w aranżacjach jest cegła lub jej imitacja, zazwyczaj na wybranej ścianie. Taka dekoracja do domu niesie za sobą sporo korzyści, zwłaszcza wizualnych, ale nie jest on pozbawiony wad. Dlaczego warto?

Cegła we wnętrzach - zalety

Cegła, czy w naturalnym kolorze, czy pomalowana na biało, jest zdecydowanie na czasie. Jednak fakt, że jest to najnowszy trend, wcale nie musi nas dostatecznie przekonywać. Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że jest to trwały i ponadczasowy materiał, który wiele potrafi znieść - to na pewno jest jego dużą zaletą.

 

Zastosowanie cegły wyciszy pomieszczenie. To bardzo dobry naturalny izolator dźwięku. Dzięki swoim właściwościom cegła pomaga także utrzymać w pomieszczeniu odpowiednią temperaturę. Latem zapewni nam ochłodę, natomiast zimą będzie stopniowo oddawać ciepło.

Zobacz też: JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ? OTO KILKA PIĘKNYCH INSPIRACJI Z SIECIÓWEK 

Cegła bardzo dobrze wygląda, nadaje ciekawy charakter pomieszczeniu i świetnie załamuje światło, dlatego jest bardzo efektownym wykończeniem aranżacji.

cegła we wnętrzu.jpg

dekoracja z cegły - wady

Choć taka ozdoba wygląda pięknie, nie jest pozbawiona wad. Ceglana ściana optycznie może zmniejszyć pomieszczenie. Co więcej, jest to dość ciężki materiał, dlatego nie zawsze sprawdzi się jako idealne wykończenie i nie na każdej ścianie będzie mógł zostać położony.

Zobacz też: F&F HOME NA JESIEŃ-ZIMĘ 2015/2016 

Wadą jest także cena. Cegła dobrej jakości to drogie wykończenie. Jednak jeśli wnętrze ma nam posłużyć długie lata czasem warto zainwestować.

Rodzajów cegły i tym samym sposobów wykończenia wnętrza tym materiałem jest bardzo dużo. Z pewnością każdy znajdzie coś co przypadnie mu do gustu. Jest to jednak specyficzna dekoracja, która długo nam posłuży, dlatego warto się dobrze zastanowić, czy faktycznie odpowiada nam taka aranżacja wnętrza.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 06.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Cegła wygląda fajnie jeżeli jest oryginalna. Żadne naklejane czy pomalowane na biało cegiełki nigdy nie będą wyglądały ładnie... Jest to po prostu nienaturalne. :-)
U nas przedpokój pomalowaliśmy Travertino - http://www.e-travertino.com. Jest to środek, który wygląda po wyschnięciu jak trawertyn, jest odporny na ścieranie, a przy tym elegancki. :-)
Dodano: 2016-11-25 23:04:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×