Czym możesz zastąpić żelazko?

Oto nowy etap w Twoim życiu!

ThinkstockPhotos-508293236.jpg

Witamy w 2016 roku, kiedy to połowę swoich mebli możesz zrobić sama, bądź sama skręcić z przeznaczonych do tego kawałków, wykwintne jedzenie można zrobić z resztek z lodówki, a na topie są najstarsze trendy świata. Cóż, nasz świat się zmienia w zastraszająco szybkim tempie. Aby za nim nadążyć, trzeba wiedzieć o wszystkim, co w trawie piszczy.

Tymczasem najnowszym trendem jest… wyrzucenie żelazka. Oto proste sposoby, jak się bez niego skutecznie obyć.

Zobacz też: 17 trików, które przydadzą się każdej kobiecie 


Nie prasuj delikatnych rzeczy. Bierz je… do kąpieli.

No może nie dosłownie. Jednak zamiast prasować jedwabną koszulę, powieś ją na wieszaku w łazience podczas ciepłej kąpieli. Para delikatnie przeprasuje wszystkie materiały, które nie potrzebują wielu poprawek.


Sukienki prostuj… prostownicą.

Zamiast włączać żelazko i prostownicę, spróbuj być eko i wyprasuj na szybko sukienkę na sobie. Rekomendujemy sprawdzenie ciepła w płytkach przed przykładaniem do delikatnych materiałów bądź skłonnych do elektryzowania się.

Polecamy: 5 ciekawych pomysłów na wykorzystanie pasty do zębów! 


Spodnie wrzucaj do suszarki z mokrym ręcznikiem

Tylko na 15 minut, ale za to na najwyższych obrotach. Dlaczego? Cóż, wiemy wszyscy, że pranie jeansów jest uciążliwe i generalnie powinno się je rzadko prać. Taki zabieg je odświeży, przy okazji nie naruszając jego kształtów.


Sukienki na co dzień prasuj ciepłym powietrzem z suszarki

Wiemy obie, że próbowałaś tego jeszcze w czasach liceum. Wiesz co nie działało? Materiał musi być delikatnie wilgotny ale też odpowiednio luźny. Naciąganie go spowoduje wybrzuszenia, których wolałabyś raczej uniknąć.

Sprawdź też: Ekspert radzi: żelazko antycellulitowe, czyli jak rozprasować cellulit? 


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Sobota 21.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim Dodano: 2018-03-19 21:38:41 Zgłoś nadużycie
WysokaAnia
Żelazko można i należy zastąpić generatorem pary. Szkoła Dam przetestowała najnowszy model takiego urządzenia tutaj: Jakie żelazko z generatorem pary – Test Braun Carestyle 7
Dodano: 2017-12-14 14:01:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×