Dlaczego czyste mieszkanie jest super ważne dla Twojego zdrowia?

Sprawdź, jakie zalety ma regularne sprzątanie!

ThinkstockPhotos-519837536.jpg

Pamiętasz sprzątanie pod groźbą od rodziców w stylu “nie pójdziesz na urodziny Oli, jeśli pokój nie będzie czysty do 14:00!”? Cóż, pewnie dlatego wszyscy reagują tak nerwowo na słowa przywodzące na myśl tę czynność - zwyczajnie rodzice niechcący zniechęcili nas do tak prostej i regularnej sprawy jaką jest sprzątanie.

Zobacz też: Lista rzeczy, które zawsze ma w domu dobra gospodyni! 


A jednak obserwacje dowodzą, że ludzie, którzy prowadzą porządek w swojej przestrzeni codziennej, mają większy porządek w życiu generalnym. Są m.in. bardziej zorganizowani, zdrowsi i zmotywowani widząc, jak czysto mają w pokoju. Co jeszcze daje czysty pokój?


ODPRĘŻENIE

Nie wisi nad tobą groźba sprzątania. Nie patrzysz w kąt i nie widzisz przewalających się kłaczków jak na westernie. Nie stresujesz się tym, że wpadną niezapowiedziani goście i będziesz musiała na szybko wymyślać jakieś wymówki dla tego bałaganu. Zamiast tego, masz czas dla siebie.


WIĘKSZĄ OCHOTĘ NA SPORT

Badania z Ameryki Północnej sprawdziły to zagadnienie w 2013 roku, kiedy to wzięto do badania ponad 1000 osób w wieku pomiędzy 49 a 65 lat. Wyniki? Ludzie, którzy mieli porządek w domu chętniej umawiali się na sport bądź wychodzili sami poćwiczyć.

Sprawdź: Skorupki jajka - ich niezwykłe zastosowania 


ŚCIELENIE ŁÓŻKA Z RANA DAJE CI POCZUCIE SKOŃCZONEGO ZADANIA

A tych zadań pewnie czeka na ciebie w tym dniu jeszcze całe mnóstwo. Im więcej zadań odkładamy na później w głowie, tym bardziej się nimi podświadomie stresujemy. I nic nie jesteśmy w stanie na to poradzić…. dopóki zadanie nie zostanie zrobione.


Posprzątane? Czujesz więcej energii w sobie? To czas dla ciebie!

Zobacz: Masz skromne mieszkanie? Zobacz jak sprawić, by wyglądało luksusowo! 


Źródło: EliteDaily

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 26.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×