Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci? Oto skuteczne domowe sposoby

Czasem przy robieniu manicure lakier może poplamić nasze ubranie, dywan czy meble. Jak poradzić sobie z taką plamą?

plamy z lakieru do paznokci.jpg

Jak usunąć plamy z lakieru do paznokci? Oto skuteczne domowe sposoby

 

Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by nasz lakier zamiast znaleźć się na paznokciach wylądował na dywanie, meblach, czy na naszym ubraniu. Nie ma co panikować, istnieją proste sposoby na to, by pozbyć się takiego zabrudzenia, oto one.

Plama z Lakieru do paznokci na dywanie

Przez nieuwagę lakier spadł na dywan i niestety wylał się zostawiając plamę? Nie trzeba panikować, wystarczy działać zdecydowanie, a po plamie nie zostanie ślad.

Zobacz też: GENIALNY TRIK Z CYTRYNĄ W MIKROFALÓWCE

Jeśli dywan jest jasny najlepiej wziąć zmywacz do paznokci, ale bez acetonu. Jeżeli dywan jest ciemniejszy, a Ty boisz się odbarwień spróbuj użyć lakieru do włosów, albo odrobiny alkoholu. Nanieś specyfik na szmatkę lub kawałek papieru i pocieraj aż plama zejdzie całkowicie.

 

Plama z Lakieru do paznokci na ubraniu

Jeśli zamiast na paznokciach lakier wylądował na ulubionej bluzce lub ciepłym swetrze są a to sprawdzone sposoby.

Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na to, że różne materiały mogą różnie reagować na zmywacz, nawet ten bez acetonu. Zanim zdecydujesz się go użyć najlepiej jest sprawdzić na niewidocznym miejscu jak reaguje z daną tkaniną. Można także spróbować użyć lakieru do paznokci również próbując wcześniej na niewidocznym fragmencie ubrania.

Zobacz też: 5 NIETYPOWYCH ZASTOSOWAŃ PROSZKU DO PIECZENIA

Jeśli te sposoby nie pomogą pozostaje udać się do specjalistycznej pralni, gdzie za pomocą specjalnych środków wywabią naszą plamę.

Plama z Lakieru do paznokci na meblach

Jeżeli niefortunnie wylał nam się lakier na drewniane meble przede wszystkim pamiętaj, by nie używać zmywacza do paznokci! Naruszy on strukturę drewna i zniszczy meble. W takim wypadku najlepiej sprawdzi się lakier do włosów. Rozpyl go w miejscu gdzie wylał się lakier do paznokci, odczekaj 20 sekund, a następnie wytrzyj. Jeśli potrzeba powtórz czynność, aż plama zniknie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 12.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Mi córeczka wylała lakier do paznokci na sofę i żadnym sposobem nie mogłam jej wyczyścić. Koleżanka powiedziała mi o klinice dywanów i dopiero oni poradzili sobie z tą uporczywą plamą :)
Dodano: 2017-09-22 22:31:17 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×