Jak usunąć sól z butów?

Borykacie się z białym osadem na butach? Sprawdźcie, jak go usunąć.

Jak usunąć sól z butów?

Zimą często borykamy się z białym osadem na butach. Jest to skutek posypywania dróg i chodników solą, która ma za zadanie chronić nas przed poślizgnięciami. Okazuje się jednak, że negatywnie działa ona na drogi, krawężniki, przyrodę, karoserię samochodów, ale także na nasze obuwie. 

W zasadzie do końca zeszłego roku sól drogowa nam nie groziła i mogliśmy nie zwracać uwagi na porządną impregnację obuwia. Teraz jednak już nie powinno jej zabraknąć. Dobrze wypastowany but jest mniej podatny na przemoknięcia i zabrudzenia. Jednak kiedy już się na nim pojawią ślady po soli drogowej, łatwiej będzie je usunąć.

Zobaczcie także: 5 CIEKAWYCH ZASTOSOWAŃ GUMKI DO ŚCIERANIA

Tutaj właśnie się pojawia pytanie - jak najlepiej usunąć sól drogową z butów ze skóry?


Okazuje się, że pomoże nam w tym ocet i woda. Należy je zmieszać w proporcjach 1 łyżka octu na 1 szklankę wody, namoczyć szmatkę i przetrzeć buty. Zamiast octu sprawdzi się także sok z cytryny. 

Jak usunąć sól z butów zamszowych?


Dokładnie w taki sam sposób jak ze skórzanego obuwia, pozbędziemy się białych śladów soli także z obuwia zamszowego. Do czyszczenia butów z tego materiału doskonale sprawdzi się też lekko podgrzane mleko. 

Do każdego rodzaju obuwia sprawdzi się również mieszanka 1 szkl. wody i 5 kropel płynu do mycia naczyń, którą należy przetrzeć brudne obuwie. 

Zobaczcie także: 8 ZASTOSOWAŃ WODY PO UGOTOWANIU MAKARONU

Po wyczyszczeniu butów trzeba je dokładnie wypastować, lub pokryć specjalnym preparatem przystosowanym do materiału, z jakiego obuwie zostało wykonane. 

Powodzenia!Zobaczcie także: Foto: Thinkstock

Dodał(a): Natalia , Poniedziałek 11.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×