Jak zrobić zająca i pisankę metodą origami?

Polecamy 2 filmy z dokładnymi instrukcjami.

ozdoby-z-origami.jpg

Jeśli lubicie wprowadzać do swojego domu elementy świąteczne i specjalne dekoracje, które przypominają o zbliżającej Wielkanocy a do tego cenicie nade wszystko prace hand made, to mamy dla Was kilka podpowiedzi jak tanim kosztem i siłą swoich zwinnych rąk wykonać śliczne jajka-pisanki i zajączki, wykorzystując tylko kolorowe kartki papieru. 

 POLECAMY: 3 najlepsze szybkie sałatki na Wielkanoc

Ozdoby z papieru na Wielkanoc ustawione w różnych miejscach po całym domu powinny sprawić, że szybko poczujecie klimat świąt. W dodatku wykonanie takich dekoracji powinno być niezłą przedświąteczną zabawą, do której możecie zaanagażować znajomych czy dzieci. Oprócz doskonałej ozdoby domu, takie zajączki i pisanki wielkanocne z papieru mogą być też fajnym, skromnym prezentem dla kogoś, kogo bardzo lubicie. Chociaż tradycja obdarowywania się prezentami nie jest rozpowszechniona w czasie świąt wielkanocnych, to jednak taki drobny upominek powinien sposobać się obdarowanej osobie.  

Zobaczcie 2 filmiki z instrukcjami, jak zrobić ozdoby z papieru na Wielkanoc - pisankę i zajączka. Postanowiłyśmy nie opisywać kolejnych kroków. W końcu na filmikach, znalezionych w internecie, doskonale widać, jakie czynności trzeba wykonać by osiągnąć takie efekty. Nie musicie mieć nawet głośnika w komputerze - filmy są nieme a wszystkie kolejne kroki zostały dokładnie pisane. Powodzenia!

POLECAMY: Ciasteczka na Wielkanoc - przepis + pomysły na dekoracje

1. Jak zrobić pisankę z papieru na Wielkanoc?

a. na początek musicie zrobić ok. 255 modułów, z których później będziecie składać pisankę:

b. gdy macie już gotowe moduły - elementy do złożenia pisanki, zobaczcie jakie trzeba wykonać kolejne kroki:

2. Jak zrobić zająca z papieru na Wielkanoc?


POLECAMY: Jak ozdobić dom na Wielkanoc?

Źródło: MilionKobiet.pl, Youtube.com
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 09.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×