O czym powinnaś pamiętać przed remontem kuchni?

Sprawdź, jak rozsądnie zaplanować sobie zmiany w domu!

ThinkstockPhotos-467307362.jpg

Remont w domu to nie lada gratka - niby wszystko fajnie, bo nadchodzi nowe, które przecież zawsze jest ekscytujące. Z drugiej strony, trzeba będzie zmienić swoje przyzwyczajenia, które przecież utarły się przez kilka ostatnich lat. Szczególnie trudne jest to w kuchni - przyzwyczailiśmy się do tego, że brytfanka jest na górnej półce po lewej, a wszystkie sztućce w szufladzie po prawej. W pośpiechu czy zapędzie podczas planowania łatwo zapomnieć o wielu szczegółach, które w przyszłości robią dużą różnicę w wygodzie i funkcjonowaniu tych jakże ważnych kilku metrów kwadratowych w mieszkaniu. Podpowiadamy, o czym warto pamiętać przed rozpoczęciem takiego remontu.

Zobacz też: Czym możesz zastąpić żelazko? 


ZAPLANUJ BUDŻET

Zaplanuj sobie na jak dużą inwestycję możesz sobie pozwolić. Jeśli z góry wiesz, że nie stać Cię na nic wielkiego, przemyśl np. wymianę blatów czy samych frontów w szafkach.


PRZEMYŚL CZAS JAKI MOŻESZ POŚWIĘCIĆ NA REMONT

Jeśli nagli Cię czas i za chwilę już musisz mieć wymienioną kuchnię, bo np. bardzo przeszkadza Ci szafka, która się nie domyka lub lodówka, którą musisz zamykać na taśmę klejącą. Dopiero w tych ramach czasowych zaplanuj kolejne kroki.


PRZEJRZYJ INSPIRACJE

Bardzo wiele inspirujących kuchni znajdziesz na Pinterest czy na Homebook. Większość biur projektowych będzie w stanie nagiąć się w wielu kwestiach, aby tylko spełnić Twoje oczekiwania. Pamiętaj jednak, by wysłuchać porad profesjonalistów, którzy nie po raz pierwszy zajmują się planowaniem kuchni.

Polecamy: Naturalne sztućce - zobaczcie jak pięknie wyglądają! 


ZAPROJEKTUJ KUCHNIĘ

Najlepiej w biurze z polecenia. Jeśli Twoi znajomi nie posiadają nic do polecenia, spróbuj poszukać w Internecie bądź spróbuj kuchnię z IKEI. Zapisz sobie przed spotkaniem jakie sprzęty chcesz w niej mieć, na czym Ci zależy (np. na szafkach z ziołami bądź magnesami na noże) i wybierz kolor oraz fronty. 


ZATRUDNIJ HYDRAULIKA

Pomoże Ci on poprzenosić rury wodociągowe (zimna, ciepła) oraz inne niezbędne przyłącza, które zostały ujęte w Twoim projekcie. Pomoże to przyspieszyć proces i nie odsyłać ludzi od montażu, którym nie będą zgadzały się przyłącza z projektem.

Przeczytaj też: Grill wegetariański - przepisy


SPRAWDŹ FUNKCJONALNOŚĆ

Wyobraź sobie kuchnię i zamknij oczy na chwilę. Sprawdź, czy szuflady Ci bardziej odpowiadają, czy faktycznie nie powinnaś przenieść kuchenki bardziej pod okno. Zaobserwuj też swoje przyzwyczajenia w obecnej kuchni i wydedukuj na ich podstawie, co w Twoim przypadku się sprawdza, a czego raczej wolisz unikać.


Źródło: Purewow

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 15.06.2016 (aktualizacja: 2016-06-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
karolina5265
Pamiętajcie, że trzeba uważać na wszystkie rury i systemy instalacyjne, bo można zrobić krzywdę swojemu wnętrzu. Niestety takie sytuacje zdarzają się często. Ale można patrzeć na to z dobrej strony - wymiana instalacji na nową zawsze może się przydać. Jeśli tylko będziecie szukać dobrych materiałów do systemów montażowych to polecam firmę mcgoodwork.pl
Dodano: 2018-02-22 12:49:27 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jeżeli jesteś z Warszawy bądź okolic to poszukaj firmy Complete Home. U mnie wykonali rok temu remont i jestem baardzo zadowolona. Do tej pory polecam tą firmę wszystkim:)
Dodano: 2017-02-27 22:18:21 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja nie mam szczęścia do remontów. Zawsze trafiam na "firmy", które albo znikają albo zaczynają oszukiwać na materiałach etc.
Dodano: 2017-02-27 22:09:31 Zgłoś nadużycie