Oto triki dla najbardziej leniwych, którzy nie lubią sprzątać

Zobacz, jak ułatwić sobie sprzątanie!

ThinkstockPhotos-100735368.jpg

Sprzątanie raczej nie kojarzy się z najprzyjemniejszą częścią dnia. Szczególnie jeśli nie mieliśmy do tego specjalnych zapędów za dziecka i ciągle słyszeliśmy pouczenia rodziców w tym temacie. Właśnie z takich powodów powstały (i nadal powstają) inteligentne sposoby na omijanie sprzątania bądź skracanie go w każdy możliwy sposób. Chcesz poznać najbardziej leniwe triki stosowane podczas sprzątania? Oto najciekawsza lista!

Zobacz też: Dlaczego czyste mieszkanie jest super ważne dla Twojego zdrowia? 


1. Ściąganie kurzu… taśmą samoprzylepną. Jeśli uznajesz ścierki za przeżytek i nie lubisz brudzić sobie rąk, możesz nakleić delikatnie taśmę na zakurzone miejsce. Pyłki przykleją się do taśmy i razem z nią znikną w koszu na śmieci.

2. Używanie starych skarpetek, jako zamiennika do płaskich mopów. Cóż, wymiana końcówki kosztuje. A stara skarpetka będzie idealna jako zamiennik!

3. Czyszczenie zabawek… w zmywarce. Nie masz ochoty na czyszczenie pojedynczych zabawek? Wrzuć je do zmywarki!

4. Jak w szybki sposób umyć mikser? Wlej do dzbanka łyżkę mydła i dolej wody. Potem włącz. Po wszystkim wypłucz wszystko i voila! Wszystko gotowe!

Sprawdź: Oto produkty spożywcze, które pomogą Ci w sprzątaniu 

5. Możesz uniknąć mycia lodówki… jeśli rozłożysz na niej folię i dopiero później włożysz wszystkie rzeczy. Pamiętaj, by wymieniać ją co tydzień - gromadzą się na niej wszystkie bakterie.

6. W wiadrze do mycia podłogi zawsze trzymaj trochę płynu. Wystarczy że w każdej chwili zalejesz ciepłą wodą i możesz zaczynać pracę!

7. Jeśli nie możesz doczyścić toalety, zalej ją coca colą. Środki umieszczone w coli są jak środek żrący, który spowoduje wyczyszczenie wszystkich plam, z którymi nie poradził sobie domestos.

8. Jeśli w twojej lodówce coś śmierdzi, wystarczy, że wsadzisz w kratki pasek odświeżający do aut. Zapach poprawi się w przeciągu godziny.

Polecamy: Chcesz być smukła jak sznurek? SPRZĄTAJ, odkurzaj, gotuj i pierz ---> to lepsze niż trening na siłowni! 


Znacie jeszcze jakieś sposoby na leniwe sprzątanie? Które z tych trików zdarzało Wam się stosować?


Źródło:DailyMail

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Magda Zdanowska , Czwartek 12.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
trikiem może też być powierzenie trudnych w pielęgnacji rzeczy profesjonalnej firmie, zarpaszamy :) https://goo.gl/maps/Cz7X8qzXTay
Dodano: 2017-03-24 11:43:35 Zgłoś nadużycie
Magdasasqa
Sprzątanie nie jest tym, co lubię najbardziej dlatego na co dzień lekko sprzątam a raz w tygodniu pozwalam sobie zatrudnić kogoś, kto się na tym zna. Podpisałam umowę abonamentową z firmą Clar System i cenowo wychodzi przyzwoicie. www.clarsystem.pl
Dodano: 2017-01-19 01:16:52 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Triki na pewno bardzo ciekawa, nie mniej jednak sama znam sporą grupę osób, którym na sprzątanie po prostu brakuje czasu. Dlatego też jestem przekonana, że warto wziąć pod uwagę skorzystanie z pomocy firmy sprzątającej, takiej jak np. http://sprzatanie-katowice.com.pl/ , bowiem tutaj możemy liczyć na świetne efekty, czy to w przypadku mieszkań, czy np. biur.
Dodano: 2016-08-20 06:41:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×