Co można kupić niani z okazji świąt?

Święta to czas obdarowywania się prezentami – nie tylko w gronie najbliższych, ale także na płaszczyźnie zawodowej. Jeśli zatem jesteśmy pracodawcą np. dla niani, pojawia się pytanie o rodzaj upominku. Podpowiadamy, co można kupić opiekunce z okazji świąt.

niania_89090461.jpg

Niania jak członek rodziny

Dla większości rodziców zatrudniających nianię, jest ona nie tylko zaufaną osobą, przyjaciółką, ale bardzo często jest traktowana jak członek rodziny. W okresie świątecznym pojawia się zatem chęć sprawienia jej przyjemności i wręczenia upominku. Jeśli relacje są bliskie, to pracodawcy znają zainteresowania opiekunki, a tym samym mają nieco ułatwione zadanie, jeśli chodzi o wybór prezentu. Dla tych rodzin, w których opieka nad dzieckiem przebiega przede wszystkim na zasadzie relacji zawodowych, przygotowaliśmy kilka propozycji.

Rozwój zawodowy albo rozwój pasji 

Jednym z pomysłów na upominek dla niani jest zafundowanie jej kursu poszerzającego kompetencje zawodowe albo umożliwiającego rozwój pasji. W zależności od budżetu, może to być także krótkie szkolenie. Zaletą takiego rozwiązania jest to, iż zdobyte w ten sposób umiejętności przełożą się na pełnione przez nianię obowiązki, ale jeśli pracodawcy wolą postawić na upominki wiążące się wyłącznie z przyjemnością, to warto postawić na rozwój pasji. Dobrym pomysłem może być także książka dotycząca samorozwoju – pod warunkiem, że niania nie odbierze takiego prezentu jako ukryty komunikat dotyczący konieczności popracowania nad sobą i swoimi umiejętnościami.

Prezenty do 100 złotych

W niewielkich kwotach można sprawić niani wielką przyjemność. Jeśli opiekunka lubi czytać, warto postawić na książki. Tytuł można wybrać samodzielnie albo pozostawić decyzję niani, ofiarując jej np. kartę podarunkową do wybranej księgarni. Dobrze jest także postawić na prezenty związane z rodziną, w której niania pracuje i obdarować ją np. poduszką czy kubkiem z fotografiami dzieci albo elektroniczną ramką na zdjęcia, z wgranymi wspólnymi fotografiami. Sprawdzą się też ciepłe kapcie czy poncho – taki upominek na pewno przypadnie do gustu nieco starszym nianiom. Można również kupić coś, co pozwoli opiekunce na relaks – kosmetyk do kąpieli składający się wyłącznie z naturalnych składników, świecę zapachową, voucher na masaż czy manicure.

Prezenty do 500 zł

Przy większym budżecie można zdecydować się na jakiś element garderoby. Tu jednak istnieje ryzyko, że nie trafimy w gust niani. Bezpieczniej jest więc wybierać karty podarunkowe albo dodatki, które będą uniwersalne: rękawiczki, ciepły szal czy portfel. Jeśli chodzi o biżuterię, nie jest to najlepszy pomysł w kontekście prezentu dla niani, chyba że relacje są bliskie, przyjacielskie, doskonale wiemy, co przypadnie do gustu obdarowywanej osobie oraz – co najważniejsze – że taki upominek nie wprawi jej w zakłopotanie. Innym pomysłem na prezent jest zakup vouchera na określony zabieg do spa, a także np. specjalnego karnetu do kina lub teatru, który daje możliwość nieograniczonego oglądania seansów czy spektakli.

Prezenty hand made

Idealny prezent świąteczny wcale nie musi być kupiony. W internecie można znaleźć mnóstwo pomysłów na upominki przygotowane samodzielnie – dobrym rozwiązaniem będzie np. własnoręcznie stworzona ramka na zdjęcia, w której następnie umieści się fotografię całej rodziny i niani lub pudełeczko domowych pierników. Warto do takich prac włączyć dzieci, ponieważ energia i wysiłek, jaki włożą w przygotowanie takiego prezentu, z pewnością zostanie doceniony przez nianię, a same maluchy będą miały okazję kreatywnie się wyszaleć. Przy wyborze upominku dla niani warto kierować się jej zainteresowaniami i osobowością. Ważne, żeby prezent nie wprawił jej w zakłopotanie zarówno pod kątem wartości, jak i przeznaczenia. Najważniejszy w tym wszystkim nie jest jednak sam prezent, ale coś innego, bezcennego – pamięć i gest.


Dodał(a): materiał partnera , Piątek 23.12.2016 (aktualizacja: 2017-01-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×