4 niesamowite umiejętności, które powinna posiadać każda mama!

Bycie idealną mamą to ogromne wyzwanie, które wymaga od nas nauczenia się wielu nowych rzeczy... Jakie cechy powinna posiadać wymarzona mama? Oto 4 z nich!

mama.jpg

Kiedy zostajesz mamą, nagle cały świat staje na głowie. Wśród wielu nowych obowiązków trudno jest znaleźć czas dla siebie. Jednak wbrew pozorom, wcale nie musisz cały czas sprzątać, gotować i opiekować się dzieckiem, aby czuło się kochane. Są jednak rzeczy, których każda z nas musi się nauczyć, kiedy zostaje mamą! Oto one:

1. Wielozadaniowość. Od tej chwili musisz jednocześnie pilnować dziecka, robić zakupy, sprawdzać pogodę w Internecie i rozmawiać przez telefon z przyjaciółką. Czas przyzwyczaić się do szybkiego makijażu podczas wyjmowania prania i zabawy z dzieckiem w trakcie odkurzania. Jeśli chcesz znaleźć chwilę dla siebie, lepiej poczekaj na czas drzemki malucha... No chyba, że w tym czasie wolisz w spokoju ugotować obiad. Spokojnie. Na szczęście kobiety, w przeciwieństwie do mężczyzn,  są w stanie robić wiele rzeczy naraz. Po dniu pełnym tego typu wyzwań poczujesz się jak prawdziwa bohaterka!

2. Dobra organizacja. Kiedy w Twoim życiu pojawia się mały człowiek, stajesz się odpowiedzialna za wszystkie jego sprawy. I nie chodzi tutaj o czyste ubranka czy posprzątane zabawki. Nie chodzi tylko o to, aby obsłużyć dziecko, ale także nauczyć je wielu nowych rzeczy, sprawić że każdego dnia będzie poznawało świat. Jak to zrobić? Staraj się angażować malucha w swoje sprawy. Nie zawsze znajdziesz czas dla dziecka, ale wspólne gotowanie może być dla niego ogromną frajdą! Wychowanie dziecka to także ciągłe wizyty lekarskie, spotkania z rodziną i zajęcia dodatkowe. Aby o wszystkim pamiętać, najlepiej założyć kalendarz.

3. Wytrwałość. Wychowywanie dziecka, to swego rodzaju praca, która nigdy nie ma końca. Zwłaszcza, jeśli nie chcesz stracić ani minuty. Każda chwila może przecież mieć wpływ na jego przyszłość. Nawet gdy nie masz już siły, musisz być gotowa na każde wezwanie malucha... Mimo że nie masz już czasu na obejrzenie ulubionego serialu czy przeczytanie kilku stron książki, po jakimś czasie przyzwyczaisz się do tej sytuacji i nauczysz się wypoczywać razem z dzieckiem.

4. Zrozumienie... Zwłaszcza faktu, że nie dasz rady być perfekcyjna w każdej dziedzinie. Nawet jeśli wcześniej dawałaś sobie ze wszystkim radę, czas zaakceptować że od teraz to po prostu niemożliwe! Chyba że chcesz mieć posprzątany na błysk dom, kosztem czasu spędzonego z dzieckiem. Musisz także przygotować w sobie pokłady cierpliwości i zrozumienia dla dziecka, a także całej rodziny, która będzie udzielała Ci "dobrych rad". 

I co najważniejsze... Aby być wymarzoną mamą, wcale nie musisz sprostać wszystkim obowiązkom. Najpiękniejszy prezent, jaki może otrzymać od Ciebie dziecko, to bezgraniczna miłość!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 19.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×