5 kolęd-kołysanek, przy których zaśnie każde dziecko

A może by tak w czasie adwentu śpiewać dzieciom kolędy, zamiast tradycyjnych kołysanek?

kolysanki-koledy.jpgJeśli Twój maluch codziennie na dobranoc słucha kołysanek "Idzie niebo ciemną nocą", "Aaa, kotki dwa" i innych dziecięcych hitów, może czas zmienić repertuar, na bardziej świąteczny? Ciekawym rozwiązaniem jest śpiewanie lub odtwarzanie dzieciom spokojnych, polskich kolęd szczególnie w okolicach Bożego Narodzenia.

 Zobacz także: Co kupić rocznemu dziecku? Pomysły na trafione prezenty

Z wyborem odpowiednich utworów, które zamiast rozbudzić i rozweselić, powinny utulić Wasze dziecko do snu, nie należy zwlekać na ostatnią chwilę, czyli tuż przed snem dziecka. Może się bowiem okazać, że na myśl przychodzi Wam tylko "Pójdźmy wszyscy do stajenki", czy "Dzisiaj w Betlejem", a przy tych utworach, same przyznacie, na pewno ciężko będzie zasnąć każdemu.

Spośród wszystkich polskich kolęd znaleźć można kilka, które są spokojne i bez problemu powinny uspokoić i wyciszyć nawet najbardziej aktywne dziecko. Oczywiście pod warunkiem, że dziecko wykaże chęci, by wysłuchać kilku takich piosenek pod rząd, do tego zgaszone będą wszystkie światła w pokoju, z wyjątkiem małej lampki, i nie będziecie oglądać z dzieckiem teledysków, a jedynie wsłuchacie się w same melodie. W takich warunkach sen dopadnie każdego!

Zobacz także: TOP 5 najpiękniejszych polskich kołysanek do przesłuchania

1."Lulajże Jezuniu"

2."Cicha noc"

3."Gdy śliczna Panna"


4."Mizerna cicha"

5."Jezus malusieńki"

Zobacz także: Piosenki, które zachwycą Was w grudniu

PS Wiele z kolęd to dawne kołysanki! 

    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Thinkstock, YouTube


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Niedziela 06.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
mój synek jak miał 2,5 roku najbardziej lubił kolędę "Pójdźmy wszyscy do stajenki". i nawet sam ją sobie śpiewał "po swojemu" przed snem.
Dodano: 2015-12-10 19:27:41 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×