5 najlepszych pozycji do karmienia piersią [grafiki + opisy]

Kilka pozycji, z których na pewno któraś przypadnie do gustu Tobie i Twojemu dziecku.

karmienie-piersia-pozycje.jpg

Karmienie piersią to podobno najlepszy prezent, jaki mama może sprawić swojemu dziecku. Potwierdzają to światowe organizacje i przekonują, że karmienie piersią wpływa na poprawę zdrowia i odporności dzieci na całym świecie. 

Jeśli zdecydowałyście się na karmienie naturalne i chciałybyście spróbować swoich sił w tej niełatwej sztuce, zobacz jakie są pozycje do karmienia piersią. Dziecko można bowiem karmić piersią na wiele sposobów. Warto wypróbować chociaż kilka, żeby urozmaicić sobie i dziecku karmienie. A może okazało się, że Twoje dziecko nie chce być karmione piersią? Spróbuj różnych pozycji, może to tylko kwestia zmiany techniki. 

 Zobacz też: Czy kobieta, która karmi piersią może jeść ogórki kiszone?

1. POZYCJE DO KARMIENIA PIERSIĄ:

">5.jpg

POZYCJA KRZYŻOWA. Usiądź wygodnie, połóż dziecko na swoim brzuchu. Przytrzymuj je ręką przeciwną niż pierś, którą karmisz, np. gdy karmisz prawą piersią, trzymaj dziecko lewą ręką.  

6.jpg

POZYCJA KLASYCZNA. Usiądź wygodnie, najlepiej na siedzeniu z oparciem. Oprzyj malucha na swoim przedramieniu i dłonią przytrzymuj jego pupę. Powinniście stykać się brzuchami. 

Zobacz też: 5 najpiękniejszych polskich kołysanek, które uśpią każde dziecko

">1.jpg

POZYCJA SPOD PACHY. Usiądź wygodnie, najlepiej na siedzeniu z oparciem. Ułóż dziecko pod swoją pachą. Przetrzymuj dłonią jego głowę i szyję, a przedramieniem plecki ułożone w linii prostej. 

3.jpg

 POZYCJA POD GÓRKĘ. Połóż się na plecach. Ułóż dziecko wzdłóż (jak na zdjęciu) lub w poprzek swojego brzucha, tak by miało główkę nad Twoją piersią. Dłonią podtrzymuj pupę dziecka. 

4.jpg

POZYCJA LEŻĄCA NA BOKU. Połóż się na boku. Ułóż dziecko naprzeciwko Ciebie. Powinno być zwrócone buzią w stronę piersi i przytulone brzuchem do Twojego brzucha. 

Zobacz też: Kiedy jest najlepszy wiek na dziecko?

Źródło: MilionKobiet.pl, lovi.pl, 1000dni.pl
Foto: Shutterstock, Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 19.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×