5 zaskakujących ciekawostek o dzieciach

Wydaje Ci się, że Twój maluch niczym nie może Cię zaskoczyć, a na temat dzieci wiesz prawie wszystko? Koniecznie poznaj te ciekawostki!

inteligencjadziecka.jpg

Wychowanie dziecka nie zawsze jest proste dzięki intuicji. Dzieci codziennie nas zaskakują i mimo że wydaje nam się, że łatwo "rozgryźć" ich zachowanie, nadal istnieją rzeczy, których o nich nie wiemy. Oto one:

Noworodki czują zapach mleka

Chwilę po porodzie, kiedy lekarz kładzie dziecko na brzuchu mamy, maluszek od razu zaczyna przemieszczać się w stronę jej piersi. Mimo że tak małe dziecko wydaje nam się całkowicie bezbronne, doskonale wie, gdzie znajduje się pokarm mamy.

Każde dziecko płacze w inny sposób

Zauważyłaś, że od razu jesteś w stanie poznać, kiedy płacze Twoje dziecko? Spowodowane jest to niczym innym niż ewolucją. Bez względu na to, w jakim wieku jest dziecko, jego głos w trakcie płaczu znacznie różni się od barwy głosu innych dzieci.

dzieciom najlepiej "smakują" kolory

Jeżeli chcesz, żeby Twoje dziecko pokochało jedzenie, koniecznie wybieraj kolorowe składniki. Badania udowadniają, że kiedy dziecko ma na talerzu... 6 kolorów, jest zainteresowane jedzeniem. Do codziennego obiadu wystarczy zatem dodać kilka kolorowych warzyw.

najważniejszy jest głos mamy

Mówienie do dziecka jest kluczowe dla jego rozwoju. Udowodniono, że już w okresie płodowym dziecko przyzwyczaja się do głosu mamy. Podczas dorastania stały kontakt z dzieckiem to najlepsze, co możesz mu dać. Niektórzy wierzą, że podczas choroby to właśnie głos mamy najlepiej koi ból malucha. Najgorsze, co możesz zrobić, to nie rozmawiać z dzieckiem.

Zapamiętywanie słów

Do pierwszego roku życia dzieci rozumieją jedynie około 70 wyrazów. Tempo nauki zwiększa się w okresie przedszkolnym- wtedy dzieci uczą się kilku słów w ciągu dwóch godzin! W tym czasie warto zaangażować się w rozmowę z dzieckiem.

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 05.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×