6 niesamowitych ciekawostek o noworodkach

Oto fakty na temat maluchów, które zadziwią każdą mamę!

noworodekekkek.jpg

Większość z nas uważa, że nowo narodzone dzieci od razu wyglądają pięknie, a ich skóra jest gładka i pachnąca. Nieważne czy jesteś już mamą, czy dopiero planujesz dziecko- tych faktów o noworodkach nie zna prawie nikt!

1. Kości. Dziecko, które przychodzi na świat ma więcej kości niż dorosły człowiek! Maluch ma 270 kości, a dorosły jedynie 207. To dlatego, że wraz z dorastaniem niektóre kości łączą się ze sobą.

2. Mózg. W najszybszym tempie rozwija się własnie zaraz po urodzeniu. W ciągu pierwszych trzech miesięcy życia dziecka, mózg osiąga ponad połowę ostatecznego rozmiaru... Oznacza to, że każdego dnia powiększa się o ponad 1 %.

3. Wzrok. Zaraz po urodzeniu maluch bardzo słabo widzi. Może nie dostrzec Twoich wyraźnych rysów, ponieważ najlepiej widzi z odległości kilkunastu centymetrów. Dlatego na początku bardzo ważna jest bliskość. Nie zdziw się także, jeśli dziecko nie będzie reagowało na kolorowe zabawki. 

4. Łzy. Noworodki płaczą bez łez! Nie jest to jednak udawany płacz- dziecko jest jeszcze za małe aby wymuszać cokolwiek. Pierwsze łzy pojawiają się jednak dopiero po kilku miesiącach.

5. Rzęsy. Kiedy zaczniesz przyglądać się swojemu maleństwu, może zadziwić Cię brak rzęs. Spokojnie! U większości maluchów są one "przyklejone" do linii powieki. Po kilku dniach zaczynają się prostować i rozdzielać.

6. Skóra. Większość przyszłych mam uważa, że skóra niemowlęcia będzie gładka jak aksamit... Tymczasem w pierwszych tygodniach życia jest ona bardzo szorstka, niekiedy nawet schodzi. Większość noworodków cierpi z powodu łuszczenia się skóry- to dlatego, że przez długi czas przebywały w wodzie

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:2437


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 18.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
u nas malutkiej bardzo schodzila skóra, pewnie jakos w 2-3 dobie sie zaczelo. Oliwka wcale nie pomagala. Kupilam w aptece emulsje do kąpieli eloderm, i dopiero regularne kapiele przyniosly skutek.
Dodano: 2017-02-05 20:55:30 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×