Bezpieczne zabawki z Unii

Unia Europejska dba o bezpieczeństwo naszych milusińskich. W UE jest około 80 milionów dzieci poniżej 14. roku życia oraz około 2000 firm zatrudniających bezpośrednio w sektorze zabawek i gier ponad 100 000 pracowników. Większość z nich to małe i średnie przedsiębiorstwa.

zabawki glowne 2.jpg

Bezpieczne zabawki z Unii

Zabawki i gry stanowią niezbędne narzędzia w rozwoju dziecka. Chociaż to producenci odpowiadają za bezpieczeństwo swoich produktów, zarówno importerzy, jak i jednostki notyfikowane oraz władze państwowe odgrywają rolę w zapewnieniu, aby zabawki sprzedawane w europejskich sklepach spełniały wymogi bezpieczeństwa.

Dbanie, aby wymogi i standardy bezpieczeństwa nadążały za najnowszymi trendami w sektorze zabawkarskim jest Bezpieczne zabawki z Uniiniezbędne, szczególnie w świetle nieustannie powstających nowych materiałów i procesów produkcyjnych.

Rynek wewnętrzny zabawek przyczynił się pozytywnie do rozwoju tego sektora i ochrony konsumentów dzięki zharmonizowaniu cech bezpieczeństwa zabawek w całej UE. Nowa dyrektywa dotycząca bezpieczeństwa zabawek wzmacnia przepisy w sprawie egzekwowania reguł i nowych wymogów bezpieczeństwa, dzięki czemu dzieci mogą dalej cieszyć się najwyższym poziomem ochrony.

Nowa dyrektywa usprawnia istniejące przepisy w zakresie wprowadzania do obrotu zabawek wyprodukowanych w lub importowanych do UE, dążąc do ograniczenia wypadków związanych z zabawkami i osiągnięcia długofalowych korzyści zdrowotnych.

Obecnie największymi partnerami handlowymi UE są Stany Zjednoczone w zakresie eksportu i Daleki Wschód w zakresie importu. Jedną z głównych szans dla europejskiego przemysłu zabawkarskiego jest potencjał eksportowy wysokiej jakości europejskich produktów, który Komisja wspiera dzięki poprawie warunków dostępu do rynków w krajach trzecich.


Dodał(a): NW , Niedziela 18.11.2012 (aktualizacja: 2012-12-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
elaela
Ostatnio szukałam ciekawych zabawek dla dziecka mojej koleżanki :) I tak właśnie trafiłam na tą stronę: https://www.klockidlaciebie.pl/ :) Mają także drewniane klocki, które dzisiaj trudno jest dostać w sklepach i są coraz mniej popularne :)
Dodano: 2017-04-30 22:17:44 Zgłoś nadużycie
Kasandra31
Moim zdaniem przede wszystkim, szukając zabawek dla naszych pociech, powinniśmy wybierać bezpieczne produkty, takie jak te z oferty http://fifishop.pl/ . Są to przede wszystkim zabawki najwyższej jakości, które dodatkowo pochodzą od polskich producentów, wobec czego możemy być pewni, że naszemu dziecku podczas zabawy nie stanie się nic złego:)
Dodano: 2017-01-23 20:24:45 Zgłoś nadużycie
Pink
Kupuje ekologiczne tego typu http://sprzedajemy.pl/jezdzacy-sorter-drewniany,3975522 drewniane, w miarę naturalne, nie lakierowane.
Dodano: 2013-05-17 15:20:36 Zgłoś nadużycie