Chłopiec z bezmózgowiem żyje już 13 miesięcy!

Hejterzy uważają, że malec nie powinien przyjść na świat. Poznajcie historię Jaxona.

Chłopiec z bezmózgowiem żyje już 13 miesięcy!

Temu chłopcu nie dawano szans na przeżycie, a tymczasem ma już 13 miesięcy i robi niesamowite postępy.

Jego matka, Brittany w 23. tygodniu ciąży usłyszała od lekarzy, że dziecko być może nie przeżyje ciąży, ponieważ ma zniekształconą czaszkę. Nikt jednak nie poinformował rodziców, co ich czeka. Ojciec Jaxona, Brandon Buell wspomina, że kiedy dopytywali, czy życie żony jest zagrożone i czy ich dziecko cierpi, nie uzyskali konkretnej odpowiedzi.

Hejterzy od razu zareagowali. W Internecie oskarżano rodziców o to, że narażają dziecko na cierpienie i powinni zdecydować się na usunięcie ciąży. Ojciec chłopca jednak podkreśla, że nie chcieli bawić się w Boga.

Zobaczcie także: Jak odżywiać się w ciąży, by urodzić matematycznego geniusza?

Kiedy malec przyszedł na świat (17 sierpnia 2014), zdiagnozowano u niego bezmózgowie. Dawano mu tylko kilka dni życia, jednak chłopiec żyje już 13 miesięcy! Lekarze nie mogą uwierzyć w to co widzą i jak pisze Brandon, nikt nie jest w stanie powiedzieć im, jak maluch będzie funkcjonował w przyszłości.

Na razie Jaxon normalnie płacze, ząbkuje, śpi i powtarza dźwięki. Co więcej - zaczyna wymawiać proste słowa. Mimo to hejterzy nie dają za wygraną i nadal sądzą, że należało dokonać aborcji.

Rodzice chłopca przyznają, że nie mogą być pewni jutra, dlatego cieszą się każdym dniem z synem. Starają się wieść normalne życie i nie wstydzą się pokazywać z nim w miejscach publicznych, choć nie ukrywają, że czasem ludzie dziwnie na nich patrzą.

W ciągu roku zainspirował już więcej osób niż większość z nas w ciągu całego życia. Dzięki niemu jestem lepszy. Jestem wdzięczny i dumny z tego, że jestem jego tatą  - taki wpis dodał ojciec chłopca na stronie Jaxona na Facebooku.

Co o tym sądzicie?


Foto: Shutterstock/ Facebook@JaxonStrong
Źródło: rmf24.pl/ nydailynews.com


Zobaczcie także:
Dodał(a): Natalia , Wtorek 29.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×