Chłopiec ze stwierdzonym bezmózgowiem zaczął mówić!

To prawdziwy fenomen w medycynie.

Chłopiec ze stwierdzonym bezmózgowiem zaczął mówić!

Niedawno przybliżaliśmy wam historię tego malca. Kiedy przyszedł na świat (17 sierpnia 2014), zdiagnozowano u niego bezmózgowie. Dawano mu tylko kilka dni życia, jednak chłopiec żyje już 13 miesięcy! Więcej informacji o Jaxonie znajdziecie TUTAJ

Nikt jednak nie przypuszczał też, że dziecko zacznie mówić! Tymczasem ten malec wszystkich zaskakuje. Rodzice chłopca umieścili na Facebooku film, w którym dziękują za wsparcie. Na nagraniu, Jaxon mówi "hello". 

Zobaczcie: 
Rodzice malca dzielnie działają w social mediach chcąc, aby historię ich syna poznało jak najwięcej osób. Pisał o nim na swoim Facebooku np. Ashton Kutcher, co spowodowało lawinę zainteresowania mediów. Historia chłopca i jego niezwykłej walki od kilku tygodni jest przedmiotem programów i wywiadów w wielu stacjach telewizyjnych w USA.

Jaxon ma szczątkowy mózg, który nie rozwinął się w życiu płodowym. Jak mówią lekarze, kilkakrotnie mniejszy od typowego mózgu rocznego dziecka organ stara się "nadrobić" braki, bo jego funkcje są identyczne. Zobaczcie także: 
Foto: Facebook/ YouTube

Dodał(a): Natalia , Wtorek 06.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
To sie stało naprawdę? Przy naszej medycynie?
Dodano: 2016-05-29 15:53:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×