Co dzieci myślą o aborcji?

Temat aborcji jest ciągle żywy i mocno komentowany. Tym razem jednak o opinie na ten temat zapytano... dzieci.

Co dzieci myślą o aborcji?

Na temat aborcji wiele się mówi, lecz najczęściej głos zabierają dorośli - feministki, duchowni, politycy. Tym razem postanowiono sprawdzić zdanie najmłodszych. Stowarzyszenie Deliver Us From Abortion przepytało dzieci, co sądzą o zabijaniu nienarodzonych maleństw.

Zapewne wiele z was teraz zastanawia się, jak można poruszać taki temat z dziećmi, lecz spokojnie, nie przedstawiano im drastycznych obrazków, ani nie opisywano w szczegółach, jak się odbywa aborcja. Zaczęto od neutralnych pytań o rodzinę, a dopiero potem zapytano, co sądzą o zabijaniu.

Zobaczcie także: Melissa miała nie żyć... przeżyła aborcję!


Jakie były odpowiedzi?

Na pytanie o to, czy zabiłyby swoje dziecko, maluchy są w szoku i odpowiadają, że absolutnie nie. Jedna z dziewczynek odpowiada, że nawet gdyby sama nie mogła się zaopiekować dzieckiem, to przecież ktoś inny mógłby się nim zająć, ale na pewno by go nie zabiła.

Zobaczcie także: Chłopczyk urodził się tylko z połową serca i dzielnie walczy o życie - oto jego historia

Co ważne, dzieci stwierdziły, że gdyby wiedziały o tym, że rodzice planują zabicie ich rodzeństwa, na pewno by ich od tego odwodziły. Jedno z dzieci stwierdziło także, że kościół powinien się zająć tą sprawą.

Zobaczcie, jak przebiegał ten wywiad:
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ YouTube
Foto: YouTubeDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 24.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×