Czy jesteś dobrym rodzicem?

Czy współcześni rodzice nie wierzą we własne kompetencje rodzicielskie? Zobaczcie.

Czy jesteś dobrym rodzicem?

Czy jesteś dobrym rodzicem?


Coraz więcej słyszy się o problemach w wychowywaniu dzieci. Rodzice boją się, że nie podołają tej roli, dlatego też bardzo często sięgają po poradniki wychowawcze lub udają się do psychologów. Czy to znaczy, ze współcześni rodzice naprawdę nie dają sobie rady w wychowaniu własnych dzieci, czy może po prostu nie wierzą we własne kompetencje?

Oglądając wiadomości, czy czytając gazety, szczególnie młodzi rodzice obawiają się tej roli. Wiąże się to z lękiem przed popełnieniem błędów, brakiem pewności, co do podejmowanych decyzji, czy sądów. Ponadto medialnie napiętnowana została też rola specjalistów, przez co rodzicom wydaje się, że bez ich porad nie będą w stanie odpowiednio wychować swojego dziecka.

Są również tacy, którzy są święcie przekonani o słuszności podejmowanych przez siebie decyzji wychowawczych. Każda ze skrajności nie jest dobra. Pedagogizacja rodziców jest skutkiem wzrostu świadomości społeczeństwa o tym, jak ważne jest prawidłowe wychowanie i szczęśliwe dzieciństwo, jednak we wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek.

Rodzice powinni przede wszystkim pamiętać, że do wychowania dziecka nie znajdą instrukcji, nie mają dekalogu, gdyż najważniejsza w nim jest po prostu więź, a także wiedza i doświadczenie.

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, czy współcześni rodzice nie wierzą we własne kompetencje, zobaczcie film:

Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/ Shutterstock


Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 31.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×