Czy kobieta, która karmi piersią może jeść banany?

Karmisz piersią i zastanawiasz się, czy możesz jeść banany? Rozwiewamy wątpliwości.

banany-a-karmienie-piersia.jpgDieta karmiącej mamy wymaga kilku wyrzeczeń, ale nie popadaj w paranoję - nie wszystko jest zabronione. Chyba, że jesteś mamą alergika, wtedy masz większy problem.

Wiele mam niepotrzebnie katuje się podczas karmienia piersią, ograniczając spożycie tych produktów, które przed narodzinami dziecka tak bardzo lubiły. Oczywiście, we wszystkim należy zachować umiar, ale także zdrowy rozsądek. Istnieją produkty, których kategorycznie nie powinnaś jeść, ale wiele jest też takich, które są dozwolone, o ile dziecko nie wykazuje alergii.

Co w takim razie z bananami? Czy kobieta karmiąca piersią może sobie na nie pozwolić? Tak? Nie? Pod jakimi warunkami? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 Zobacz także: Czy kobieta, która karmi piersią może jeść czekoladę?

1. Banany dla karmiącej matki - tak czy nie?

Banany uchodzą za bezpieczne, a przez niektórych - wręcz zalecane owoce w diecie kobiety karmiącej. Nie należy jednak przesadzać z ich ilością - na dobry początek wystarczy jeden dziennie. 

Chociaż nie ma szczególnych przeciwskazań do jedzenia bananów przez kobiety karmiące, to jednak należy pamiętać, że banany są pełne środków konserwujących, które są bardzo niezdrowe. Niemniej - rozwiązaniem może być mycie bananów przed każdym spożyciem. 

Po bananowej uczcie, którą sobie urządzisz, obserwuj dziecko - czy pojawiła się u niego jakaś reakcja. Oczywiście nie musi ona pojawić się od razu. Zwróć uwagę, czy dziecko nie napina brzuszka i jak wyglądają jego stolce. Jeśli u dziecka wystąpi jakaś reakcja na zjedzonego przez Ciebie banana - nie jedz go więcej przez najbliższy czas i obserwuj dziecko a w razie potrzeby nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

Zobacz także: Przegląd herbatek laktacyjnych dla kobiet karmiących piersią


2. Dlaczego warto jeść banany?

Jeśli okazało się, że Twoje dziecko dobrze reaguje na banany, to jesteś szczęściarą! Miłośniczki tych owoców do ich jedzenia za bardzo przekonywać na pewno nie trzeba, ale jeśli nigdy nie przepadałaś za bananami, a Twoje dziecko nie ma żadnej alergii na te owoce - może warto włączyć je do swojej diety - może nie codziennej, ale raz na jakiś czas? Banany poprawiają humor, łagodzą stres, regulują poziom cukru we krwi, zapobiegają anemii, normalizują perystaltykę jelit i wzmacniają układ nerwowy. 

Zobacz także: Jedzenie, które poprawia humorŹródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 23.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×