Czy kobieta, która karmi piersią może jeść jajka?

Tekst, który warto przeczytać jeszcze przed Wielkanocą.

jajka-a-karmienie-piersia.jpg

Jeśli karmisz piersią i wydaje Ci się, że najbliższe święta wielkanocne spędzisz na głodówce, bo nic nie będziesz mogła zjeść z wielkanocnego stołu, to jesteś w błędzie. Dieta kobiety karmiącej zawiera kilka wyrzeczeń, to jednak wiele produktów jest całkowicie bezpiecznych, chociaż może wydawałoby Ci się inaczej. Warto wcześniej sprawdzić, zamiast zupełnie niepotrzebnie zaciskać pasa. Chyba że Twoje dziecko jest alergikiem - wtedy inna sprawa. 

Zobacz, jakie jajka możesz jeść, a na jakie lepiej uważać. Mamy taki mały przewodnik po przysmakach z jajkami w roli głównej, w sam raz na Wielkanoc. Oczywiście ten tekst w żadnym stopniu nie zastąpi Wam fachowej porady lekarskiej! 

 Zobacz także: Przegląd herbatek laktacyjnych dla kobiet karmiących piersią

1. JAJKA A KARMIENIE PIERSIĄ - OGÓLNIE

Jeśli dobiero zaczynasz karmienie piersią, lepiej wstrzymać się z jedzeniem jajek do czasu aż dziecko pozna wiele innych smaków, przede wszystkim całkowicie bezpiecznych produktów. Jajka uchodzą za potencjalne alergeny i mogą uczulać, dlatego najlepiej wprowadzać je stopniowo i powoli - po 2 czy 3 miesiącu karmienia i w towarzystwie produktów, które dziecko już dobrze zna i toleruje.

Najlepiej wybierać jaja od kur z wolnego wybiegu czy od znanych Ci producentów. 

Jeśli okaże się, że Twoje dziecko nie jest uczulone na jajka - możesz je jeść na zdrowie! Zawierają bowiem ważne kwasy DHA, które korzystnie wpłyną na rozwój dziecka. Poza tym są źródłem wielu innych cennych składników odżywczych i dają uczucie sytości. 

2. JAJKA GOTOWANE A KARMIENIE PIERSIĄ

Jajko gotowane jest wskazane, ale lepsze będzie takie ugotowane na twardo niż na miękko. Unikaj niedogotowanych jajek ze względu na rysyko salmonelli. 

3. JAJECZNICA A KARMIENIE PIERSIĄ

Smażona na boczku może nie być najlepszym pomysłem, ale przygotowana na parze czy na niewielkiej ilości masła polecana jest jak najbardziej. Powinna być dobrze ścięta, nie surowa, ale też nie przypalona. Należy znaleźć złoty środek. 

4. JAJKA SADZONE A KARMIENIE PIERSIĄ

Podobnie jak w punkcie wyżej - jeśli pozbawione będą tłustych, ciężkostrawnych dodatków jajka sadzone mogą być dobrym pomysłem na przykład śniadanie.  

Zobacz także: Miód dla karmiącej piersią - tak czy nie?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 17.03.2016 (aktualizacja: 2016-03-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Bzdety. Niedogotowane jajka i salmonella. Głupstwa.
Dodano: 2018-02-25 23:55:30 Zgłoś nadużycie
Anonim
ze względu na rysyko salmonelli.

rySSSyko
Dodano: 2017-08-06 09:19:29 Zgłoś nadużycie
Anonim
Przesada z tymi zakazami, nabawiłam się stresu i zaparć tylko od tego a dziecko i tak nie miało kolek, za to ja musiałam się leczyć dicopegiem zanim wszystko wróciło do normy.
Dodano: 2016-11-04 10:30:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
Proszę dokształcie się zanim coś napiszecie... większych głupot odnośnie kp dawno nie czytałam...
Dodano: 2016-03-20 11:25:36 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×